Hearthstone’da Kapıların Ardında: Gelecek Yenilikler

Bu geliştirici günlüğünde oyuna eklenmesi planlanan yeni özellikler, etkinlikler ve değişikliklerden bahsediliyor.

Durmaksınız yeni kötücül uşaklar getiriyor, deneysel teknolojileri kurcalıyor ve size yeni Hearthstone eklenti ve maceraları sunmak için tozlu mezarların içini kazıyoruz. Tüm bunları yaparken aynı zamanda bazı muhteşem ama daha az gösterişli yeni şeyler üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Bu blog yazısında yakında Hearthstone’a gelecek birkaç küçük ama yine de ilginç olan yeniliklere, etkinliklere ve değişikliklere ışık tutacağız.

Yeni Etkinlikler

En son yaptığımız Fire Fest-E.V.I.L. etkinliği için aldığımız yüksek oranda olumlu geribildirimden sonra içinde birçok ödül, temalı Tavern Brawl ve geçici (veya kalıcı!) değişiklikler barındıran, oyuncular için yeni Hearthstone tecrübeleri oluşturabilecek daha büyük çapta oyun içi etkinlikleri oluşturmak için fırsat kolluyoruz.

Birkaç hafta içinde başlatacağımız yeni etkinlikte Dungeon Run tarzında yeni Tavern Brawl, iki sınıflı Arena, efsanevi görev ödülleri ve “Standart’ın Silkelenmesi” başlığı altında bulabileceğiniz mata değiştirici yenilikler ön planda olacak.

Duygusal olarak korkutucu görünen bu etkinlik hakkında 4 Ekim tarihinde daha çok bilgi paylaşacağız ama o zamana kadar aklınız başınızdan gitmesin!

Standart’ın Silkelenmesi

Saviors of Uldum Standart derecelisi tam yerini bulmuşken işlere köstek olmak adına bir veya iki (veya 23) adet çomağı tekere sokmak için mükemmel bir zaman. Hearthstone tarihinin en popüler ve oyun değiştirici, içlerinde Ragnaros the Firelord ve N’Zoth, the Corruptor’un da bulunduğu bazı kartları Wild’dan Standart’a geçici bir zaman için geri getireceğiz. Bu meta değiştirici etkinliğe herkesin katılabilmesini sağlamak adına geri getirdiğimiz her kartın bedava kopyasını (bu kopyalar kırılamaz ve oluşturulamaz) dağıtarak herkesin bu ağır vurucuların destelerine koyabilmelerini ve aksiyona dahil edebilmelerini sağlayacağız. Bu kartlar “etkinlik” kartı olarak nitelendirilecek olup, koleksiyonlarınızda kalıcı olmayacak ve geçici birer kopya olarak bulunacaklardır. Eğer bu kartlara zaten sahipseniz bu etkinlik kopyalarını yine de elde edeceksiniz ve etkinlik bittiğinde kaybolacaklar.

Daha fazla detayı (23 kartın tüm listesi dahil) 4 Ekim’deki blog güncellememizda paylaşacağız. Beklemede kalın!

1000 Zafer Sınıf Portreleri

Kendini Hearthstone’a adamış oyuncularımızın ileriye dönük kişisel başarılarını ve dönüm noktalarını kutlamaya devam etmek istiyoruz. Bir sonraki büyük güncellememizde her sınıf için geçerli kazanacağınız 1000 zafer ile bazı havalı yeni portreler kazanabileceksiniz. Bu güncelleme öncesi elde ettiğiniz zaferler, bu toplamlara eklenmiş olacak. Aşağıda bulunan birkaç örneğe göz atın ve zaferleri biriktirmeye başlayın!

Yaşam Standardı Geliştirmeleri

Alternatif Arama Terimleri

Destenizi oluştururken aradığınız kartları hızlıca bulabilmenizi kolaylaştırmak adına isimlerini yazması zor olan kartlar için alternatif arama terimleri ekliyoruz. İsimleri yanlış yazılan yaygın hatalar ile leet dilindeki kart isimlerinin basitleştirilmiş versiyonları (bazı Mech minyonlarda bulunan) eklenecek. Örneğin artık “snip” veya “snap” aratıldığında SN1P-SN4P gösterilecek. Bu özellik, ilk başta yaygın olarak yanlış yazılan kartlar için çalışabilir olsa da daha fazla sayıda alternatif arama terimleri ihtiyaç duyuldukça eklenecektir.

  • Bu özellik İngilizce dışında diğer dillerde de kullanılabilecektir. Örnek olarak Latin Amerika dilinde SN1P-SN4P “CL1C-CL4C” olarak geçmektedir. Bu yüzden “clic” aratıldığında beklenen sonuçları verecektir.

Görev Değişiklikleri

Bir sonraki büyük güncellemede bulunmamakla birlikte görevler için yapacağımız bazı değişikliklerin önizlemesi şu şekilde olacaktır:

  • Daha az popüler bazı görevleri kırparak gereksinimlerini daha hızlı ve kolay yapacak şekilde ayarlayacağız. Ayrıca görev havuzuna yeni görevler ekleyerek çeşitliliği arttıracağız!
  • Birçok günlük görevi iki pakete ayıracağız: Kolay (50g) ve biraz daha zor (60g). Biraz daha zor (60g) görevler (10 Beast oyna gibi) yeniden istendiğinde yerine her zaman kolay (50g) görevlerden verilecek. Böylece oyuncular eğer isterlerse her gün kolay bir görev almayı garantileyecekler. Murloc ve Pirate minyonlarını herkes kadar çok severiz ancak onların görevlerini tamamlamak sizin vereceğiniz bir karar olacak.

Bu yenilikleri, etkinlikleri ve diğer değişiklikleri yakında Hearthstone’a getirmek için çok heyecanlıyız. Ne düşündüğünüzü sosyal medya ve forum üzerinden bizimle paylaşın. O zamana kadar, tavernada görüşmek üzere!

Yazar: İhsan Berkay Erdem

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Casus Ağı ve Casuslar #stellaris https://t.co/Q1t0mBSVfr
Knights of Honor II: Sovereign'de Görüşler #koh2 https://t.co/jcOQZpKvei

Strategyturk Arşiv