Hearthstone’da Oyun Güncellemesi ve Gelecekteki Etkinlikler


Hearthstone da bu yazıyla birlikte günlük çalışmalarına başladı! Oyuna yakın zamanda ekleyecekleri yeniliklerin, değişikliklerin ve ekip olarak ne üzerinde çalıştıklarının bahsedildiği In the Works yazı dizisinin ilkinde özellikle wild format, yeni oyuncular için Hearthstone, geçtiğimiz aylarda konuşulan oyun içi turnuva ve Cadılar Bayram’ının bu sene nasıl geçeceği üzerinde durulmuş.

Hearthstone’un ilk In the Works güncellemesine hoş geldiniz. Burada önümüzdeki aylarda Hearthstone’u neyin beklediği hakkında kısa bilgiler paylaşacağız. Anlatılacak o kadar çok şey var ki… O yüzden bir an önce okumaya başlasanız iyi edersiniz.

Oyun Güncellemeleri

Meta’nın Durumu

The Boomsday Project ile birlikte metada bir dengelenme söz konusu. Odd Warrior, Odd Paladin, Token Druid, Tempo Mage, Taunt Druid, Zoo Warlock, Quest Rogue, Secret Hunter, Even Paladin, Deathrattle Hunter, ve Even Warlock gibi decklerin hepsi üstün başarı gösteriyor.Bu deckler her ne kadar bir adım önde olsa da, her class’tan oynanabilir deckler mevcut. Örneğin Evolve Shaman ve Combo Priest. Bu iki deck’in de başarılı olduğu aşikar.Genel anlamda her rankta olan çeşitlilikten memnunuz.

Takip Edilmesi Gereken Kartlar

Giggling Inventor  oldukça popüler ve hemen her destede karşılaştığımız bir kart. Giggling Inventor’un güçlü olmasını biz istedik çünkü güçlü neutral taunt minionların oyunu çok daha ilgi çekici yaptığına inanıyoruz. Bunu daha önce de Sludge Belcher ve Tar Creeper kartlarıyla gördük, yaşadık. Bu rolü üstlenecek kartların işini iyi yapması için güçlü olmaları gerek, ama fazla güçlü olabilme durumu da var.
Şimdilik Giggling Inventor için bir değişim planımız yok, ancak kartı yakından takip ediyoruz. Sizlerinde ne düşündüğünüzü bilmek isteriz.

Wild Modda Denge

Takım olarak sürekli üzerinde konuştuğumuz bir konu, Wild nasıl oynanmalı? Şuan için Wild, Standart’a benzemekte anca güçler biraz daha yüksek ve seçim yapabileceğiniz fazlasıyla kart mevcut. Wild’ı ismine yaraşır şeklinde vahşileştirmeli miyiz? Oyun başı bile gerçekleşebilecek gerçekten çılgın ve güçlü combolara izin vermeli miyiz? Wild’da diğerlerini domine edebilecek tek bir stratejiden bahsetmek oldukça zor, çünkü herkes çok güçlü combolara ve kartlara sahip, ama biz öyle bir strateji olması istiyor muyuz? Farkındayız ki bazı oyuncular bu şekilde oynayabilecekleri bir modu tercih etmekteler.

Heartstone’da birden fazla mod olmasının sebebini göz önünde bulundurduğumuzda, Wild modu sürekli kontrol edip kısıtlamanın kötü yanları var. Ama yine de Naga Sea Witch gibi decklerin çok yaygın ve oyunu karşı taraf için oynanamaz kılan decklerin önüne geçmemiz gerekmekte.Sizlerinde Wild hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz. Şu anda ne durumda ve gelecekte Hearthstone için ne ifade etmeli?

Yeni Klasik Kartlar

Eğer bir süredir Hearthstone oynuyorsanız biliyorsunuz ki her sene bazı kartları standart formattan çıkartıyoruz. O kartlardan bazıları Classic setin bir parçasıydı ki Classic set normalde oyunun vazgeçilmez ve sürekli kartlarının bulunduğu bir set.

Bu giden kartlardan bazıları class kartlarıydı, ve biz her class’ın eşit sayıda karta sahip olması taraftarıyız. Bunu gerçekleştirmek adına boşlukları kapatacak yeni kartlar ekliyoruz.
Önümüzdeki ay oyuna eklenecek olan ve ister packlerden çıkarabileceğiniz isterseniz de craftlayabileceğiniz yeni Classic class kartları:

Bu kartları tasarlarken özellikle Hearthstone’nun yeni oyuncularını düşünüyoruz. Kartlar basit olurken, aynı zamanda heyecan verici sonuçlar doğurabilmeli. Ve bu kartlar oyunculara sahip olmadıkları kartları görmek ve onlarla nasıl oynanabileceğini keşfetme şansını tanıyor. Ayrıca bu kartlar çok güçlü olmamalı çünkü 2 yıldan fazla bir süre standartta kalacaklar.

Önümüzde Wild geçecek daha fazla kart olduğu için boşlukları kapatmaya devam edeceğiz. Buna Wild geçen neutral legendaryler de dahil.

Yeni Oyuncu Deneyim Geliştirmeleri

Rank 25’te bile tavernadaki rekabet ateşli olabilir, özellikle Hearthstone’u ilk defa oynuyorsanız. Yeni oyuncuları biraz daha hoş karşılamak ve onlara naz

ik davranmak adına adımlar atmayı düşünüyoruz. Yeni oyuncular artık bu şekilde oyuna başlayacaklar.

Rank 50 ve 26 arası sadece yeni oyuncular için olacak, ve tıpkı 25’ten 20’ye olduğu gibi kaybettiğinizde yıldız kaybetmeyeceksiniz. Bu sayede yeni oyuncular tavernaya ısınacaklar ve onlara eski oyunculara yetişebilmeleri için birkaç ücretsiz hediye de vermeyi planlıyoruz. Eğer zaten deneyimli bir oyuncuysanız ancak yeni hesap açmışsanız, Rank 50’den 26’ya kadar uğraşmanıza gerek yok. Geçme şansınız mümkün (ancak hediyeleri de geçmiş olacaksınız, iyi düşünün!). İleride bu konuya daha detaylı değineceğiz.

Oyun İçi Turnuva Güncellemesi

Bu yılın başlarında sizlere yeni bir Hearthstone mekaniği olan oyun için Turnuvalardan bahsettik. Bu turnuvalar özel amaçlı etkinlikler ve Fireside Gathering’leri kolaylaştırmak adına önemli bir adım. Takımımız bu konu üzerinde durmaksızın çalışmaktaydı ve bu sene içerisinde bu mekaniği çıkarmayı amaçlıyorduk fakat ne yazık ki bu çalışmalar şuan da durmuş vaziyette. Bu sebeple bir açıklama yapmamız gerekiyor.

Hearthstone’da pek çok alanda geliştirme yapma planlarımız var, bunlara sosyal deneyimler ve oyun içi turnuva mekaniği de dahil. Turnuvalar çok çeşitli topluluklara hitap edebilir ancak bizim karar kıldığımız durumda daha çok belli başlı özel topluluklara hitap etmekte. Hearthstone’a oyun genelinde ve tüm oyunculara hitap edebilecek bir özellik olması gerekirken biraz sıkışmış ve herkese hitap etmekte zorlanan bir özellik durumuna geldi.

Oyun içi Turnuvalar üzerinde çalışıp, oyuna eklemek yerine Hearthstone’a çeşitli yönlerden daha önemli noktalara değinerek tüm kullanıcılara hitap eden geliştirmeler yapma kararı aldık. Geliştiriciler olarak bazen çok zor kararlar almak durumunda kalıyoruz. Tasarladığımız şeyden vazgeçmek gerçekten zor ancak artık oyun içi turnuvaların herkesin beklentisini karşılayamayacak ve Hearthstone için istediğimiz yüksek standartlarda olamayacağını hissediyoruz.

Fireside Gatherings

Eğer hiç Fireside Gatherings’e katılmamışsanız ve düzenlememişseniz, Hearthstone’un en eğlenceli yönlerinden birini kaçırıyorsunuz demektir. Her şeyden çok daha eğlenceli bu etkinlikleri kesinlikle denemelisiniz!
Tavernacılar çok yakında etkinliklerini heyecanlandıracak yeni seçeneklere sahip olacaklar. Zaten Fireside Gatherings’e özel brawllar mevcuttu(sadece Fireside Gatherings içerisinde oynanabilen Tavern Brawllar) ancak artık yeni bir menü ve seçilebilecek Fireside Gatherings brawlları mecvut. Her ay değişen Fireside Brawl’ı yerine, tavernacılar kendi istedikleri Brawl’ı müşterilerine sunacaklar.

Esports

2018 HCT Sonbahar Şampiyonası Ekim ortalarında geliyor! Canlı yayında izleyin ya da Los Angeles’taki Blizzard Arena’da heyecanı bizzat yaşayın!

Bu etkinlik gerçekten çok heyecan verici olacak ve bizzat orada olabilecekseniz işler çok daha heyecanlı ve eğlenceli hale geliyor. Hearthstone geliştiricileriyle tanışmak, özel turnuvalara katılmak ve özel Blizzard ürünlerini almak ve sadece katıldığınız için Thrill of Victory kart arkasını almak! Biletleriniz buradan alabilirsiniz. Acele edin çünkü sınırlı sayıda!

Welcome Bundle’ın Geri Dönüşü

Tamam hiç gitmemişti ki geri dönsün ama muhteşem bir yenileme geliyor. Yine 10 classic kart paketi çok ucuz bir fiyata alınabiliyor ama artık rastgele bir Class Legendary kartı yerine, classic setin 6 efsane dragon’undan birini alıyorsunuz.
Dragonlardan daha iyi ne olabilir diye soruyorsanız, daha önce Welcome Bundle’ını almış bile olsanız, bu yeni teklifi de alabiliyorsunuz.

Gelecek Etkinlikler

Hallow’s End


Başsız Süvari 17 Ekim’de korkunç güzel etkinliğiyle geri dönüyor! Tıpkı geçen sene olduğu gibi taverna korkutucu şekilde süslenecek, çift class Arena geri dönüyor ve Tavern Brawl’da Başsız Süvari’yle yüzleşiyorsunuz. Bu sene sizlere yeni hediyeler ve avantajlarda bekliyor, Başsız Süvari’nin geliş tarihi yaklaşınca onları daha detaylı inceleyeceğiz.


Hallow’s End ayrıca yeni dost canlısı Paladin Hero’sunun alınabildiği özel bir teklifle karşınıza çıkacak.

Ve işte bu Hearthstone In the Works’un size sunduğu her şey. Bize katılıp yazdıklarımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sosyal medya üzerinden veya aşağıya yorum yaparak düşünce ve önerilerinizi belirtmeniz dileğiyle.

Yazar: Kaan Tuna

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Modlanabilirlik #crusaderkings3 https://t.co/F94RUakQBk
Europa Universalis IV'te Malakka, Açe ve Brunei İçerikleri #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/CB2YhuvfVT

Strategyturk Arşiv