Hearts of Iron IV’te 1.7.1 Yaması

Hearts of Iron IV için 1.7.1 yaması BETA olarak kullanıma sunuldu.

Geçen günlerde bahsettiğimiz gibi 1.7 sürümünde rahatsızlık verici sayıda özellikle senkronizasyon sorunumuz vardı.

Bu sorunlara ek olarak bir takım çökme sorunları düzeltildi, 1.7 sürümünde sık rastlanan bir tür senkronizasyon sorununu da çözdük ve açık betaya koymaya karar verdik ama hala izini sürdüğümüz en az bir senkronizasyon sorunumuz daha var ve hala bunu çözemedik, yani bu sorunun peşinden gitmeye önümüzdeki haftalar için devam edeceğiz ve ilerleme kaydettiğimiz noktalarda açık betayı güncellemeye çalışacağız.

Niye Beta paketi ve niye bunu indirmelisiniz?

Açık beta paketlerini yeterince çok test yapmak ve yeni hataları yama resmi olarak çıkmadan önce bulmak için kullanıyoruz.Beta paketlerinin nasıl kullanıldığını biliyorsanız ve birazcık cesaretiniz varsa (Ben olsam ironman oyunumda beta sürümünü denemezdim) ve yardım etmeyi seviyorsanız indirip deneyebilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda her zaman bir önceki sürüme geri dönebilirsiniz.

Bu bir BETA yaması, bunun anlamı bu paketi henüz biz bile test etmedik. Buradan aldığımız yardım ile gerçek yamayı daha hızlı ve etkili olacak şekilde yayınlayabiliriz. Bu paket oyununuzu bozabilir eğer bu ihtimalden korkuyorsanız 1.7 sürümünde oynamaya devam edebilirsiniz.

Yama Notları

  • Tekrardan senkronizasyon esnasında oyuncuların izleyici statüsü ve izlenen ülke bilgisi artık korunuyor.
  • Oyundan ana menüye dönüş esnasında yaşanabilen çökme problemi giderildi.
  • Muharebelerde taşıyıcılardan kaynaklanabilen çökme problemi giderildi.
  • Gönüllü birliklerin savaştaki ülkenin konvoy sayısı ucu ucuna yetiyorken denizde hareket etmesi sonrası meydana gelebilen senkronizasyon hatası giderildi.

Peki nasıl kuracağım?

  1. Steam üzerinden oyuna sağ tıklayın ve özellikleri seçin.
  2. Betalar sekmesine gidin.
  3. Buradan aşağı doğru indiğinizde 1.7.1_beta sürümünü göreceksiniz bunu seçin. (görünmüyorsa Steam’ı kapatıp tekrar açın)
  4. Özellikleri kapatın.Steam şimdi indirme listenize yeni bir dosya ekleyecektir.
  5. Eğer herşey düzgün giderse Checksum numaranız d5e9 olacaktır.
  6. Biz paketi resmi olarak çıkardığımızda tek yapmanız gereken beta paketinden normal sürüme aynı şeyleri yaparak geçmeniz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Bizans'a 2. Basil Liderlik Ediyor #civ6 https://t.co/rAMdGCour5
Stellaris'te Ölüm Kültü #stellaris https://t.co/5LTRiwGrIV

Strategyturk Arşiv