Hearts of Iron IV’te 1.9.1 Açık Beta Yaması III

Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.9.1 açık beta yamasıyla yapılan yeni değişikliklerden bahsediliyor.

Merhaba millet! Hala daha karantinada olduğumuzdan evden yama üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Yamada bu hafta bir dizi dolgun denge değişikliği, hata giderimi ve mod desteği düzenlemesi yaptık. Biz burada sizlerin geri dönüşlerine göz atarken öne çıkardığımız noktaları okumanızı öneriyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan yama notlarının adresini aşağıya bırakıyorum.

Barış Konferansları

Barış konferanslarında dışarıda bırakıldığınız ve almak istediğiniz topraklar kapıldığı için olaya daha fazla dahil olmak istedik. Artık her iki taraftaki düşmanlarınızla barış görüşmesi yapıp savaşmaya devam etmeden önce ortak düşmanınızı paylaşabilirsiniz. Barış konferanslarının çok fazla keskin tarafı olduğundan bu davranış değişikliğiyle bir şeylerin bozulmuş olabileceğini unutmayın.

Teknoloji Çalma Operasyonu

Bu operasyonu daha ön plana çıkarmak için güçlendirdik. Artık teknolojileri tamamen açabileceksiniz ve sistem daha çok oyunun son döneminde açılan teknolojilere odaklandığı için I. Dünya Savaşı tankı açmak yerine Tiger tankını açabileceksiniz. Sistem hala daha rastgele işlese de (operasyonu ayarlarken istediğiniz teknolojinin dalını seçmeyi unutmayın – seçebilmek için o dala sızmanız gerekiyor) eskiye kıyasla daha yapmaya değer. Bu konuda ne düşündüğünüzü yazmayı unutmayın!

İşbirlikçi Kukla Hükumetler

Yapay zekanın mantığında işbirlikçi hükumet oluşturma konusunda isteksiz olacak şekilde değişiklikler yaptık ve işbirlikçi hükumetlerin neden olduğu performans sorunlarının bir kısmını giderdik.

Haftaya yeni bir güncellemeyle karşınızda olacağız!

Yazar: H. Serhat Çavunt

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Necroidler ve Mishar Cabal #stellaris https://t.co/uVqr3b81RF
Hearts of Iron IV'te Türkiye Odak Ağacı #hoi4 https://t.co/UcONXW5zND

Strategyturk Arşiv