Hearts of Iron IV’te 1.9.2 Yaması ve Gelecek

Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta beta olarak çıkış yapan 1.9.2 yamasından ve gelecekte olacaklardan bahsediliyor.

Merhaba millet. Umarım 1.9.1 yamasının ve La Resistance eklentisinin tadını çıkartıyorsunuzdur. 1.9.2 yamasının beta sürümünü çıkardığımızı ve sıradaki eklentiyle ilgili planlarımızı anlatmak için bugün kısa bir günlük yazmak istedim.

1.9.2 Beta Yaması

Paskalya’dan bu yana işimizi zorlaştıran senkronizasyon hatalarını gidermeye çalışıyorduk. Bazılarını hala düzeltemediğimiz için bu iş bir taraftan devam ediyor. Bu yamada az da olsa başka şeyleri de değiştirdik.

Çıkış tarihi veremeyiz ama 1.9.1 gibi devasa bir yama planlamadığımızı belirtmek istiyorum. Hedefimiz karşılaştığımız hataları gidermek, gözümüzden kaçan birkaç şeyi düzenlemek ve ufak denge değişiklikleri yapmak. Örneğin bazı operasyonları iyileştirmemiz gerekiyor.

Gelecek

Koronavirüs salgını sırasında evde çalışıyor olmak gittikçe normalleşmeye başladı. Yine de meslektaşlarımla iş çıkışı takılmayı özlüyorum. Diğer şirketler gibi evde çalışmaktan ağır bir şekilde etkilenmediğimiz için çok şanslıyız. Paradox bu süreçte bize fazlasıyla destek oldu, evimize lokantalardan yemek bile gönderdiler (umarım işe döndüğümüzde de böyle devam eder).

Geliştirme sürecine değinecek olursak, ekibimiz yavaştan sıradaki eklenti üzerinde durmaya başlarken bir yandan hata düzeltme işlemine devam ediyoruz. Bir süre yeni günlük gelmeyecek. Elimizde anlatacak bir şeyler olduğunda tekrar karşınızda olacağız. 1.9.2 yamasıyla ilgili gelişmeleri yama konusundan takip edebilirsiniz. Arada sırada yaptığımız değişiklikleri paylaşacağız.

Tanklarınızın içinde güvende olmanız dileğiyle!

Yazar: H. Serhat Çavunt

3 Yorum Yapılmış

Tartışmaya Katılın
  1. ömer Mayıs 8, 2020 | Cevapla

    1.9.2 güncellemsine uygun türkçe yama yapabilicek varsa instgramdan ulaşabilir mi omerkalayci10

  2. talha Mayıs 15, 2020 | Cevapla

    oyun şuan steamde 60 tl kampanyada alsak güncel sürümü optimizasyon sorunu çözdüldümü bilgnz varmı

  3. mert Mayıs 16, 2020 | Cevapla

    oyunu oynamay engel bi optimizasyon problemi yok şu anda 1944-5 e kadar çok rahat oynanıyor ortalama bir işlemciyle

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Necroidler ve Mishar Cabal #stellaris https://t.co/uVqr3b81RF
Hearts of Iron IV'te Türkiye Odak Ağacı #hoi4 https://t.co/UcONXW5zND

Strategyturk Arşiv