Hearts of Iron IV’te 1.9.1 Açık Beta Yaması II

Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.9.1 açık beta yamasıyla yapılan yeni değişikliklerden bahsediliyor.

Merhaba millet. Koronavirüs kıyameti İsveç’i kasıp kavururken Hearts of Iron IV ekibi temel içgüdüleriyle hareket etmeye başladı… Masalarına bağlı oldukları zincirleri kıran programcılarımız sokaklarda fink atıyor, benzin çalıyor ve beceriksiz programlama çetelerinin yazdığı kodlara el koyuyor. İçerik tasarımcılarımız, fotokopisini çektirdikleri Rommel’in “Piyade Hücumu” kitabının yığınlarına tapınıyor. Son olarak kalite güvencesini sağlamakla yükümlü arkadaşlarımı izse çivili sopalarla böcek avlıyor.

Pekâlâ, aslında bunlar yaşanmıyor. Paradox’taki tüm ekipler gibi bizim ekip de Koronavirüsün yayılmasına engel olmak için evden çalışıyor. Yani pek toplantı yapmıyor ve pantolon giymiyoruz. İki tarafta bu durumdan kârlı çıkıyor!

Geçen hafta olduğu gibi bugün de Beta yamasını güncelledik.

Daha önce yapılan değişiklikleri görmek ve Beta yamasını nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, açık beta yamasından bahsettiğimiz günlüklere ve yama notlarına bakabilirsiniz.

Öne Çıkan Noktalar

Genel istek üzerine casusları kovabilmeyi ve yerine başka birini işe alabilmeyi ekledik.

upload_2020-3-18_12-39-24.png

Kovulan casus havuza geri dönecek. Başka bir casusu (ya da kovduğunuz casusu) işe almak içinse bir süre boyunca o casus yuvasının yeniden açılmasını beklemeniz gerekecek.

Oyuncuların bozuk mod haritaları yüklemesine engel olması için eklediğimiz kodun modcuların oyun içinde yer alan nudger aracını kullanarak sorunları çözmesine de engel olduğunu fark ettik. Bu güncellemeyle bunu düzelttik, modcular yeniden nudger aracına erişebilecek. Sorunların düzeltilebilmesi için daha ayrıntılı bir giriş ekranı oluşturduk. Tek oyunculu oyuna girmeye çalışırken çıkan pencerede aşağıdaki bilgiyle karşılaşacaksınız.

upload_2020-3-17_16-41-39.png

Yazar: H. Serhat Çavunt

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

18:00'da Imperator: Rome Magna Graecia ön gösterimiyle yayında olacağız: https://t.co/dEkfLjgjDK https://t.co/asuHLCTTXt
Crusader Kings III'te Örgütleşmeler ve İç Savaşlar #ck3 https://t.co/SfKA5Etuae

Strategyturk Flickr