Imperator: Rome’un Çıkış Tarihi Belli Oldu

Paradox tarafından 19 Mayıs 2018 tarihinde duyurulan antik çağ temalı grand strategy oyunu Imperator: Rome’un çıkış tarihi bugün itibariyle 25 Nisan 2019 olarak açıklandı. Oyun Steam üzerinden 61 Türk Lirası fiyatıyla ön sipariş edilebiliyor. Oyunu ön sipariş edenler Europa Universalis IV’e de sahip olup Steam hesaplarını Paradox hesaplarıyla bağlamaları durumunda ücretsiz Imperator birim paketine sahip oluyor.

ImperatorRome_comparison_chart-ENG.png?t=1549389653

Ön sipariş edenler Epirus’a has çeşitli birim ve gemi modellemeleri ve 6 yeni evente sahip olurken, oyunun Deluxe Edition’unu alanlar Paradoxplaza’da kullanabilecekleri ikon ve avatarın yanı sıra dijital bir çizim kitabı ve özel Hellenistic World eklentisine sahip oluyor. Hellenistic World eklentisi Frigya, Mısır, Selevkoslar ve Trakya gibi İskender’in generalleri tarafından yönetilen ülkelere has yeni birim modellemeleri, harita üzerinde görülebilir anıtlar ve eventler ekliyor.

İberya’dan Hindistan’a, İskandinavya’dan Etiyopya’ya uzanan bir haritaya sahip Imperator: Rome’un başlangıç tarihi milattan önce 304. Roma bölgesindeki Samnitleri büyük bir yenilgiye uğratmış olsa da, henüz İtalya’nın tek hakimi olduğunu söylemek güç. İskender’in generallerinden Antigonus henüz yıkılmış değil ve Selevkos, Ptolemy ve Cassander gibi diğer Diadokhlarla İskender’in ihtişamına ulaşmak adına bir çekişme halinde.

Oyunda kültürlere özel askeri gelenekler, nüfus yönetimi, özgün hükümet mekanikleri, savaş taktikleri ve dinamik ticaret sistemi gibi birçok özellik yer alıyor. Imperator: Rome için her pazartesi kaleme alınan geliştirici günlüklerini Türkçe olarak Strategyturk’te okuyabilir, geçmişteki geliştirici günlüklerine forum kısmımızdaki arşiv konumuzdan da ulaşabilirsiniz.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Casus Ağı ve Casuslar #stellaris https://t.co/Q1t0mBSVfr
Knights of Honor II: Sovereign'de Görüşler #koh2 https://t.co/jcOQZpKvei

Strategyturk Arşiv