Imperator: Rome’da 1.4 Yamasındaki Küçük Değişiklikler

Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.4 yamasındaki küçük değişikliklerden bahsediliyor.

Salvete Omnes!

Bir başka Imperator günlüğüne hoş geldiniz. Imperator’un dini kısmına yaptığımız eklemeler sizi beklese de elimde size gösterebileceğim bir şeyler olmasını istiyorum. Bu yüzden bu konuyu önümüzdeki haftaya bırakıyorum. Oturmuş halleri ilginizi fazlasıyla çekebilir.

Bugünse size şiddetle istenen ve 1.4 güncellemesiyle birlikte gelecek olan birkaç küçük özellikten, hata giderimlerinden ve değişikliklerden bahsedeceğim.

Ticaret Tekliflerinin Reddi

1.4 güncellemesinde ulusal düzeyde hangi ticari ürünler için yapılan teklifleri reddedeceğinizi seçebileceksiniz. Kısacası yapay zekâ ticaret arayışına girdiğinde bu malların elinizde olmadığını varsayacak. Bir malı kabul edilenden reddedilene çevirmek mevcut ihracatınızı sonlandırmayacak, sonlandırma işini elle halletmeniz gerekecek.

imp-omnes1.png

Haritada Görülen Kültürler

1.4 güncellemesiyle bir kentin gösterimdeki kültürü o toprakta çoğunluk olan kültürü gösterecek. Yani, bir toprakta çoğunluk olan kültür azınlığa düşerse kentin görünümü değişecek. Bu durum topraklardaki kültürleri değiştirmek isteyenlerin dinamik bir deneyim yaşamasını sağlayacak.

Bu ustalık isteyen bir meseleydi. Bir taraftan tarihteki kentlerin eski efendilerinin oluşturduğu yapılar etrafında kurulduğunu ve bunun dünyanın çoğu yerinde görülen mükemmel kırma mimari tarzlarını oluşturduğunu görüyoruz. Üstelik, haritamız temsili görünümler sunacak ve oyununuzla ilgili bilgileri genel bir şekilde görebileceğiniz şekilde tasarlandı. Bu nedenlerden ötürü böyle bir değişiklik yapmayı seçtik.

Devam Ettirme Tuşu

Evet, 1.4 güncellemesiyle bitiş tarihine ulaşan oyunları devam ettirebileceksiniz. Bitişin ardından yeni içerikle karşılaşmayacaksınız, teknolojiler ise süresiz bir şekilde ölçeklenmeye devam edecek. Ayrıca, bitiş tarihini geçen Ironman oyuncuları başarım kazanamayacak.

Yapay Zekâ Kontrolü (Çoklu Oyuncu Modu)

Çoklu oyuncu modunu sevenler, artık bağlantıları koptuğunda ya da bir oyun oturumuna katılamadıklarında yapay zekanın ülkeyi ne kadar kontrol edeceğini seçebileceklerine sevinecektir.

imp-omnes2.png

Tarihi Karakterler

Archimedes güncellemesiyle değişen bir başka ufak şey de oyun başlamadan önce yaşamış olan ölü karakterlerin de oyunda görünecek olması. Bunun oyuna pek bir etkisi bulunmuyor ve çok az karakter oyuncular için anlam ifade ediyor olsa da oraya buraya önemli aileleri ekliyor olacağız.

Artık ülkenizin eski yöneticileri arasında tanıdık yüzlere rastlayabileceksiniz.

imp-omnes3.png

imp-omnes4.png

Bununla birlikte, bu hareketimizin arkasında farklı bir niyet yatıyor olabilir… Bekleyip görmeniz gerekecek.

Yazar: H. Serhat Çavunt

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te 1.9.1 Yaması ve Yol Haritası #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/HBVXPwK9T4
Crusader Kings III'te Mezhep Oluşturma ve Pagan Reformasyonu #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/G2J8LYYg0M

Strategyturk Flickr