Imperator’da Arayüz Değişiklikleri #2

Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta arayüz değişikliklerinden bahsediliyor.

Herkese merhaba. Ben Jiroro.

Yeni arayüz üzerindeki çalışmalarımız güzel bir şekilde devam ediyor. “Tamam, şimdi oldu.” demeden önce yapmamız gereken şeyler var ama istediğimiz şeyler genel olarak bir araya gelmeye başladı diyebilirim. Daha önce günlük yazdığımdan beri arayüzleri ve unsurlarını cilaladık, üzerlerinden geçtik. Dikkatli bakarsanız farklılıkları görebilirsiniz. Ben kişisel olarak arayüzlerdeki hizalara, açıklıklara çok takılan biriyim; bu nedenle bu alanda hâlâ daha iyi yapabileceğim şeyler var. Daha önceki günlükte bıraktığınız yorumları okumak çok güzeldi çünkü dediklerinizin çoğu zaten yapılacaklar listemde bulunuyor.

Bugün biraz daha arayüzü görüntüsü paylaşacağım.
Önce ülke genel görünümü ekranına bakalım.

nation-overview-01.jpg

Bunu daha önce göstermiştim. Yeni eklediğimiz şey ise artık her karar için uyarıları açıp kapatabilmeniz. Bunu bir süredir eklemeyi istiyordum, sonunda ekleyebildiğimiz için mutluyum. Eğer pek önemsemediğiniz kararlar varsa istediğiniz gibi uyarılarını açıp kapatabileceksiniz.

nation-overview-02.jpg

Daha önce ülke genel görünümü arayüzünü gördüğünüzde eyaletler aşağıda yer alıyordu. Bundan vazgeçip Yönetim diye ayrı bir sekmeye aldık bunu. Eyaletler için daha fazla boşluğa ihtiyacımız vardı. Eyalet Yönetimi sekmesinde eyaletlerinizi iki farklı şekilde görebileceğinizi fark etmiş olabilirsiniz: normal olarak veya valiliklere ayrılmış olarak. Valiliklere göre gruplara ayırmak güzel bir şey ama daha iyi filtrelemek için de düz bir liste gerekiyor. Şu anda iki listenin nasıl olduğuna bakıyor, deniyoruz.

Sırada makro yönetim ekranı var.

macro_builder_destroy_building.jpg

Artık makro yönetimdeyken binaları iptal edebilir veya yıkabilirsiniz. Haritadaki toprağa sağ tıklamanız yeterli.

Son olarak ise din ekranı var.

religion-view-01.jpg

religion-view-02.jpg

Kutsal emanetler ve tanrıların metinleri daha fazla yer kaplayacak. Böyle ilginç şeyleri ön plana çıkartabildiğimiz için mutluyum. Ayrıca kutsal bölgenin seviyesine göre farklı görseller olacak, bunları arayüzde arka planda görebileceksiniz. Aşağıdakilerden biri 1. seviyeden diğeri ise 3. seviyeden. Yetenekli sanatçılarımız sayesinde ara yüzümüz daha canlı oluyor.

holy-site-meadow.jpg

roman_temple_tier3.jpg

Benden bu seferlik bu kadardı. Görüşmek üzere.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv