Oyunculardan Total War : Warhammer’a Tepki

Oyunun çıkmasına daha uzun bir zaman varken Total War : Warhammer’in DLC’sinin duyurulması birçok strateji oyuncusunun aklında ‘bu kadar erkenden bu DLC’yi hazırladılarsa neden oyunun kendisine eklemiyorlar?’ sorusunun belirmesine yol açmıştı.

Total War : Warhammer için Chaos Warriors DLC’si oyunu önsipariş edenlere bedava veriliyor, ancak oyunu sonradan almak isterseniz bu DLC’ye ayrı bir şekilde para vermek zorunda kalacaksınız.

Bu uygulama Total War için yeni bir uygulama değil, 2013 senesinde Rome II’nin çıkışıyla birlikte oynanabilir 3 devlet ekleyen Greek States DLC’si de oyundan önce duyurulmuştu ve oyunu önsipariş edenlere bedava verilse de sonradan oyunu edinmek isteyenler para vermek zorunda kalmışlardı.

Rome’un ardından Total War aynı uygulamayı Attila’da da uyguladı. Henüz oyun çıkmadan DLC’si The Viking Forefathers duyuruldu, bu DLC’de aynı şekilde oyunu önsiparişle elde edenlere bedava verilirken oyunu sonradan edinmek isteyenler oyunun çıkış tarihinden önce çoktan hazırlanmış olmasına rağmen oyuna dahil edilmeyen bu DLC’ye ayrı para vermek zorunda kalmıştı.

Bu uygulamanın Total War : Warhammer’da da tekrarlanmasıyla birlikte strateji oyuncuları harekete geçtiler. Oyuncular önce Chaos Warriors DLC’nin tanıtım videosuna Warhammer 40K’ ya ithafen 40 bin adet dislike attılar.

Bir ay kadar bir süre önce Total War : Warhammer’in “tam sürüm” çıkmasına yönelik imza kampanyası başlatılmıştı, bu kampanya kısa sürede 9000 imzaya ulaştı, oyuncular imza kampanyasında slogan olarak ” TOTAL FAIL ” i kullandılar : https://www.change.org/p/creative-assembly-sega-make-total-warhammer-complete-on-release

Bir Total War : Warhammer geliştiricisi bu tepkileri “cesaret kırıcı ve moral bozucu” olarak nitelendirdi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Strategyturk Forumda tartışmaya katılın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv