Rome II’ye Desert Kingdoms ve Kadın Liderler Eklentisi

Görsel

Desert Kingdoms Kültür Paketi Total War: Rome II’ye Kush, Saba, Nabatae ve Masaesyli oynanabilir ülkelerini ekliyor. Bu ülkelerden ilk 3’ü Afrika/Arap kültüründeyken, Masaesyli’ler Numidya kültüründe. Bu ülkelerin hepsi Afrika ve Arabistan çöllerini kendilerine evleri edinmiş, bölgenin zorlu şartlarını dışarıdan gelen istilacılara karşı her zaman kendilerine avantaj edinmişler.

Kültür olarak birbirine benzer ülkeler olsalar da, her ülke kendisine has farklı askeri özelliklere sahip. Her ülkenin kendisine has bir bina şeması ve teknoloji ağacı yer alıyor. Ülke bonuslarının dışında bu Çöl Krallıkları kendilerine has kültürel bazı özelliklere sahip.

Çöl Savaşçıları: Çöl arazide yapılan muharebelerde moral bonusu ve tarımdan gelen gelir bonusu.
Derin Gelenekler: Araştırma hızında yavaşlık.

Kadın Liderler Eklentisi – Bedava Eklenti

Zenobia’nın adımlarını izleyen Kleopatra ve Teuta artık oyunda ülke liderleri ve generaller olarak yer alıyor. Bu karakterler aynı zamanda custom görsellere ve ses efektlerine sahip. Birçok kültürde bu şekilde kadın liderler yer alıyor, örneğin Roma ve Yunan kültüründeki ülkelerde kadınlar sadece sosyal ve politik roller edinebilirken, diğer ülkelerde kadın generaller görebilirsiniz.

Kadınların kamu pozisyonu edinemediği ülkelerde Cursus Honorum adı verilen bir yolla kadınların politikadaki ‘gizli’ etkisini yansıtabiliyorsunuz. Oyunda aynı zamanda kadınlarla alakalı bazı yeni eventler yer alıyor. Bu eventlerle kadın lider edinebilir veya kadın lidere karşı çıkan taraftan çeşitli bonuslar alabilirsiniz. Aynı zamanda artık farklı cinsiyetlere sahip ülke liderleri birbiriyle diplomatik bir hamle olarak evlenebiliyorlar, bu durum bu iki ülke arasındaki ilişkileri geliştiriyor.

Total War: Rome II için Desert Kingdoms eklentisi 8 Mart’ta çıkacak, Steam üzerinden şimdi önsipariş ederseniz %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde Desert Kingdoms ülkelerine dair bazı tanıtım konuları açacağız.

Desert Kingdoms duyuruluş fragmanı için tıklayın.
Desert Kingdoms Steam sayfası için tıklayın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Osmanlı'ya Kanuni Sultan Süleyman Liderlik Ediyor #civ6 #civilizationvi https://t.co/QQQbj9vAVs
Europa Universalis IV'te Topluluktan Gelen Öneriler #2 #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/PjjTI7shCg

Strategyturk Flickr