StarCraft: Remastered – Protoss Birimleri

Sofistike psionik güçlere sahipler, uzayı ve zamanı bükebilen teknolojik aygıtları var. Biri çıkıp Protoss’ları kibirli olmakla suçladığında, gerçekten kibirli olmakta haksız olduklarını iddia edebilir misiniz? İnsan ırkı toprakta debelenirken Protosslar altın uzay gemileriyle galakside seyahat ediyordu.

Aşağıda bazı Protoss birimlerinden, bu antik savaşçıların neden dosta güven, düşmana korku verdiğinden bahsettik.

Zealot

İkili psi-kılıçlarına ve sonsuz bir cesarete sahip Zealot birimleri -ulaşabilecekleri bir yerde oldukları müddetçe- her türlü düşmana karşı koyabilir.

43HCPF4GH6S61499111046989.gif

Geri çekilirken saldırabilen birimlere dikkat edin. Marineler Zealotları ‘korkak’ menzilli silahlarıyla avlayabilir. Zealotlarınıza hız vermesi için Citadel of Adun’da Leg Enhancements geliştirmesini yapabilirsiniz.

High Templar

Shuttle kullanarak High Templar birimlerinizi istediğiniz noktaya bırakabilir, düşmanın mineral hattını bölebilirsiniz. Ölen madenci dronların sesinden düşmanınızın kızgınca homurdanmasını duymayabilirsiniz.

4JMK7OPN8C1P1499111046914.gif

Reaver

Reaverler yavaş hareket eden kuşatma birimleri, sahip oldukları Scarablarla düşmana büyük hasar verebilirler. Photon Cannon ve Zealotlarla birlikte herhangi bir stratejik geçiş pozisyonuna onları yerleştirdiğinizde neredeyse kırılamaz bir hat oluşturmuş olursunuz.

IM5MNTT3HUGD1499111047052.gif

Özenle yönetildiğinde en ufak sayıda Protoss birliği bile savaşın akışını değiştirebilir. Tek bir Zealot ile düşmanın mineral hattını yokedebilir, iyi yere uygulanmış bir Psi Storm ile tüm Terran ordusunu yokedebilirsiniz. Reaverler tek başlarına yavaştır ancak Shuttle ile onları taşıyabilirsiniz ve savaş alanında esnekliğe sahip olduğunuzda karşınızda durabilecek güç yok.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv