StarCraft Remastered’da 6. Sezon Haritaları ve Ödülleri

Starcraft: Remastered’da 6. Sezon başladı. Yeni sezon ile birlikte harita havuzu güncellendi ve ödüller yenilendi.

Rank Reset ve Yeni Ödüller

Seviyenizi görebilmeniz için önce beş yerleştirme maçını tamamlamanız gerekiyor. Rank’lar ilk iki hafta boyunca önceki sezonun MMR aralığına göre alınacaktır. Daha sonra aşağıdaki gibi yüzde bazlı sisteme geçilecektir.

  • S – Top 1%
  • A – 7%
  • B – 21%
  • C – 21%
  • D – 21%
  • E – 21%
  • F – 8%

Dört farklı Ultralisk portre ödülünden birini sezon sonu Ranked’da elde edeceğiniz sonuca bağlı olarak kazanabilirsiniz. S-Rank’ına ulaşanlar animasyonlu Ultralisk portresini elde edeceklerdir.

1.gif2.jpg
3.jpg4.jpg

6. Sezon Harita Havuzu

6. sezonun harita havuzu şu şekilde olacaktır.

New Bloody Ridge 2.1

Afreeca Starleague (ASL) 8. sezonda öne çıkan iki kişilik bir haritadır. New Bloody Ridge 2.1 merkezdeki genişleme bölgesinde zengin Vespene Gas bulunduran tepelik bir yağmur ormanı gezegeninde yer almaktadır.

Hitchhiker

Buzulların yer aldığı iki kişilik bir haritadır. Daha önce ASL 9. sezonda görülen bu haritada üsler arası mesafenin kısa olması agresif oynanışı teşvik etmektedir.

5.png

Neo_Sylphid

Üç kişilik nadir haritalardan biridir ve Starcraft: Remastered geliştirici ekibinin favorilerindendir. Neo_Sylphid daha önce ASL 7, 8 ve 9. sezonda yer almıştı.

6.png

La Mancha 1.1

La Mancha dört kişilik bir çöl haritasıdır. Sahip olduğu özel değirmen şeklindeki yapısıyla oyuncuları ortadaki dört merkez tepede savaşa sürüklemektedir.

7.png

Circuit Breaker 1.0

Uzun bir rekabetçi geçmişine sahip dört kişilik bir haritadır. Büyük çapta makro oynanışlar ve geniş ölçekte savaşlar Circuit Breaker’da kaçınılmazdır.

8.png

Escalade 0.90

Escalade, ASL 9. sezona yeni dahil oldu. Değişken yüksekliklere sahip bir uzay platformunda bulunan bu haritada ordu pozisyonlarını titizlikle ayarlayan oyuncular galip gelebilir. Escalade dört kişiliktir.

9.png

Fighting Spirit

Uzun yılları boyunca birçok kişinin dört kişilik favori haritasıdır. Fighting Spirit, Starcraft: Remastered 6. sezonda görkemli bir geri dönüş yapıyor.

10.png

Yazar: İhsan Berkay Erdem

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv