StarCraft: Remastered’da Terran Birimleri

StarCraft: Remastered için yapılan birim tanıtımlarında sıra Terranlarda, teknolojik aygıtlara ve güneyli misafirperverliğini bu soğuk evrene yayma kararlılığına sahip Terranlar, sahip oldukları alev makineleri, roketatarlar ve diğer patlayıcı araçlarla galaktik düzeyde bir savaşa hazır.

Aşağıda bazı Terran birimlerini nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz.

Firebatlar

Onları healleyecek birkaç Medic’e sahip Firebatlar, özellikle iyi bir konuma sahiplerse Zerglinglere geçit vermezler. Firebatların alev makineleri tek bir vuruşta çok sayıda birime hasar verebilir, bu özellikleri de Zerglingler gibi çok sayıda küçük birime karşı avantajlı olmalarını sağlar.

JOB1013WO8QH1498511883222.gif

Daha sağlam birimlere karşı Firebatlar sıkıntı yaşayacaktır. Firebat birimlerini çok fazla üretmekten de kaçının, geniş birliklerde bulunduklarında pek faydalı olmazlar.

GOAMTHSJWEJG1498511882990.gif

Valkyrieler

Valkyrieler hava saldırılarıyla hedef noktalarına önemli derecede splash hasarı verirler. Karşılaştığınız Mutalisk problemini çözmek için birkaç Valkyrie yeter de artar.

OQTGMLHP3YSI1498511883863.gif

Siege Tanklar

Dropshiplerle özellikle kayalık olan bölgelere Siege Tank bırakarak düşmanınızın canını sıkabilir, belli bir alandan çekilmeye zorlayabilirsiniz.

M7E2TU8TKVLB1498511883227.gif

Terran birimleri Medic/Marine/Science Vessel veya Siege Tank/Vulture/Goliath gibi belli gruplar halinde hareket ettiklerinde çok daha etkili olurlar. Düşmanınızın ilerleyişine Marine ve Vulture birimleriyle karşılık verin, yeterli gücü topladığınızda son darbeyi diğer silahlarınızla indirin.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv