StarCraft: Remastered’da Zerg Birimleri

Zergler rakiplerine karşı müthiş bir sayı avantajına sahip, korku nedir bilmeyen bir ırk. Yollarına çıkan her şeyi yokederek galaksi geneline yayıldılar. StarCraft: Remastered’da galaksinin karşılaştığı bu en vahşi yaratıkları HD kalitesinde görebileceksiniz.

Lurkerlar

StarCraft’ta avantajlı bir pozisyona sahip olmak çok önemlidir ve bunu en iyi şekillde kullanan birimlerin başında da Lurkerlar gelir. Sadece birkaç Lurker ile çok daha güçlü düşmanı iyi bir pozisyon edinmeniz durumunda durdurabilirsiniz. Ancak Siege Tanklar gibi uzun menzilli birimler işin içine girdiğinde geri çekilmek en doğru tercih olabilir.

OY9Y8S3Q62141497037532356.gif

Overlordlar

StarCraft’ta korunaklı bir yere mevzilenmiş Siege Tanklardan daha korkutucu şey pek azdır. Bazı çılgın Zerg oyuncuları cephe taarruzuna geçmek gibi işlere imza atabilir ancak bunun başarılı olduğu pek nadir görülmüştür. Aşağıda bunun bir örneği görülebilir:

VJIE3NPY7W7P1497037532352.gif

Bu çılgınlık yerine Overlordlar işin içine girdiğinde sonucun nasıl değiştiğini izleyin.

W0PFNCH6WV4E1497037532515.gif

Mutaliskler

Mutaliskleri birlikte kullanarak hedefleri çok daha hızlı birşekilde yoketmelerini sağlayabilirsiniz, Mutalisklerin bir arada durması için kontrol gruplarına Overlord eklemeyi değerlendirebilirsiniz.

6IFLD5TXDM9L1497037533100.gif

Ancak dikkat edin, Archon gibi alan hasarı veren birimler tek bir vuruşta tüm Mutalisklerinizi ezebilir.

TBG7AWSK1DPL1497037533098.gif

Zergling ve Mutalisk gibi birimler, Overlordlar ve Nydus kanallarıyla Zerglerin en büyük avantajı haritadaki hızlı hareket etme becerileri. Bu hızı haritanın geneline yayılıp düşmanınıza her cepheden saldırı düzenlemede kullanın. Eğer kartlarınızı doğru oynarsanız, düşmanınız sizin Zerg istilanızın karşısında çaresiz kalacaktır.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv