Steel Division: Normandy 44 Geliştiricileri Greve Girdi

Görsel

Steel Division: Normandy 44’te yeni eklenti Back to Hell’in çıkmasından hemen sonra oyunun geliştiricileri asgari ücretin altında kalan maaşları, sözleşmelerinde yer alan bazı ayrıcalıkların sağlanmaması ve fazladan mesailer için herhangi bir fazladan ücret almamaları gibi sebeplerden dolayı greve girdiklerini açıkladı.

Geliştirici firma Eugen yaptığı Fransızca açıklamada tamamen yasal bir şekilde çalıştıklarını ve istemsiz bir şekilde maaşların asgari ücretin altına düşmesinin maaş bordrolarındaki bir hatadan kaynaklandığını belirtmiş. Bunun üzerine grevdeki geliştiriciler – yine Fransızca – bir açıklama yapıp firmadaki problemlerin 15 ay öncesinde dahi dile getirildiğini, yeni bir şey olmadığını ifade etmişler.

Bu esnada oyunun geliştiricileri için tüm sorunlar çözülene kadar yardım kampanyası düzenleniyor. Bu esnada Paradoxplaza’da oyuncular Steel Division: Normandy 44’ü geçtiğimiz günlerde düşük satış rakamları sebebiyle desteği kesilen Dawn of War III ile karşılaştırıyor. Yaklaşık 1 yıl önce çıkan Steel Division: Normandy 44 yaklaşık 150 bin satış rakamında takılmış durumda.

Yazar: Ali Alper Duman

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV - 1.28 "Spain" Yamasındaki Yapay Zeka Geliştirmeleri #eu4 #europauniversalis4… https://t.co/LZYz0HHXOs
Hearthstone'da Ekim 2018 Kart Değişiklikleri #hearthstone https://t.co/lnSI8XWE2q https://t.co/QJRT5QiUI5

Strategyturk Flickr