Stellaris: Federations

Stellaris: Federations oyunun diplomasi yönüne odaklanıyor. Savaş sanatındaki en önemli şey düşmanınla savaşmadan ona diz çöktürebilmektir. Bu yeni ek paket ile oyuncular galaksi üzerindeki diplomatik faaliyetlerini hiç olmadığı kadar genişletebilecekler. Düşmanlarınıza ve hatta dostlarınıza karşı üstünlük kurmak için tek bir kurşun harcamanıza gerek yok. Nüfuzunuzu kullanın, manipüle edin ve etkiniz altına alın.

Stellaris: Federations aşağıdaki mekanikleri içeriyor:

  • Genişletilmiş Federasyonlar: Yeni diplomasi seçenekleriyle birlikte oyuncular federasyonların kontrolünü daha iyi sağlayabilirken açacakları bir çok güçlü özellikle de üyelerine fayda sağlayabilecekler. Ticaret Birliği, Savaş İttifakı veya Hegemonya’ya katılmak size muazzam avantajlar sağlayabilir.
  • Galaktik Topluluk: Uzaydaki imparatorluklar artık galaktik topluluk ile yaşadıkları galaksiye yön verebilecekler. Örneğin oyuncular savunma ağırlıklı harcamaları arttırmayı seçebilir veya elit tabakanın daha zengin olmasını sağlayabilir. Ayrıca topluluğa karşı gelenlere karşı yaptırım uygulayabilir ve bu doğrultuda galaksiyi tek bir odakta toplayabilir. Senato üzerinde etkili olmak için nüfuzunu kullanın, tavizler verin, entrikalar yapın. Liderliği ele geçirmek için her yol mübah.
  • Kökenler: Her imparatorluk galaksi sahnesinde izleyeceği yolu belirleyen bir geçmişe sahiptir. Yeni sistemle birlikte uygarlığınız için bir orjin belirleyin. İster uzayda yaşamak üzere gezegenlerini terketmiş gezgin bir ırk isterse kadim Hayat Ağacı’na tapan ve onu koruyan bir topluluk. İmparatorluğunuzun tohumlarını ekerken seçiminizi akıllıca yapın.
  • Daha Çok Devasa Yapılar: Görkemli projelerinize yenisini eklemek ister misiniz? Düşman bölgesinin içlerinde dahi hareket edebilen ve filolarınızı tamir eden devasa bir Yıldız Üssü ya da inanılmaz hızlarda gemi inşa ederek filolarınızı mükemmelleştirecek bir Mega Tersane. Taktiksel avantajlar sağlayan bu yapılar her imparatorluk için değerli bir parça olacaktır.

Görsel

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator'da İskender'in Mirası ve Selevkos Görev Ağaçları #imperator https://t.co/IqUIbMIQEB
Crusader Kings III'te 1.2 Yamasındaki Diğer Değişiklikler #ck3 https://t.co/BnwT1ldOuR

Strategyturk Arşiv