Stellaris Humanoid Tür Paketi


Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta Martin Anward yeni Humanoid Tür Paketini tanıtıyor.

Herkese merhabalar, bir başka Stellaris geliştirici günlüğüne daha hoş geldiniz. Geçen hafta da belirttiğimiz üzere bu haftaki günlüğümüz Cherryh yamasıyla alakalı değil, çok daha farklı bir çalışmamızla alakalı: Humanoid Tür Paketi.

zJ1ZV4.png

Humanoid Tür Paketi

Geçtiğimiz yıl boyunca, özellikle geçtiğimiz aylarda oyundaki portreler üzerinde ciddi çalışmalarımız oldu, Cherryh yamasında yeniden ele alınan mekaniklere atadığımız programcı ve içerik tasarımcı sayısının haddinden fazla olması sonucunda özellikle çizerlerimiz için yapacak ekstra bir şeyler bulmamız gerekti ve bu tür paketini oluşturduk. Heinlein yamasında bildiğiniz üzere bazı humanoid portrelerini bedava olarak oyuna eklemiştik ve bu bedava eklenen portreler ciddi bir popülariteye sahip oldu, öyle ki oynanan oyunların neredeyse yarısında oyuncu humanoid portreyle oynuyordu. Bunla daha klasik batı tarzı bilim kurgu gemileri için varolan talebi birleştirdiğimizde Humanoid Tür Paketi yapmakta karar kıldık.

Peki Humanoid Tür Paketi ne içeriyor?

  • 10 yeni Humanoid portre.
  • Batılı bilim kurgu yapımlarından ilham almış yeni gemi tasarımı.
  • Humanoidler için yeni şehir görünümü.
  • Seçilebilir İmparatorluk: Fanatik Otoriter/Materyalist Voor Teknokrasisi, ‘yükleme ekranındaki uzaylılardan’ ilham alan kendi portresine sahip.
  • Mevcut ethicler tabanlı United Nations of Earth, Commonwealth of Man ve Voor Technocracy odaklı 3 yeni danışman sesi.
  • Klasik Stellaris parçaları için 3 yeni remix.

Tabi ki oyunda mevcut 5 Humanoid portresi ana oyunun bir parçası olmaya devam edecek ve bedava olarak herkesçe erişilebilecek.

Humanoid Tür Paketi 7 Aralık 2017 tarihinde çıkıyor ve 7.99$ (veya bölgesel karşılığı) tutarınca olması bekleniyor. Bu eklentiyi Paradox Shop üzerinden ön sipariş edebiliyorsunuz.

Haftaya sizlere Cherryh yamasıyla birlikte doomstacklarda yapılan değişikliklerden sözedeceğiz (bu sefer ciddi).

7ypJQW.jpg

g9DgbR.png

POAdGN.jpg

o6a5ym.jpg

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Casusluk #totalwar #threekingdoms https://t.co/RiAM1Lyp06 https://t.co/Uuqde57nfB
Hearts of Iron IV'te Teknoloji ve Araştırma Değişiklikleri #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/sgRGa82doJ

Strategyturk Flickr