Stellaris – MegaCorp

megacorpbanner.png

Eklentinin duyuruluş fragmanı için tıklayın.

Stellaris: Megacorp oyunun ekonomi yönüne odaklanıyor, bu eklentiyle birlikte oyuncular şirket imparatorluklarının CEO’su konumuna gelip galaksi düzeyinde kâr ve refah peşinde koşabiliyorlar.

Stellaris: Megacorp aşağıdaki mekanikleri içeriyor:

  • Şirket Kültürü: MegaCorp’un CEO’ları sahip oldukları yeni Civic tercihleriyle galaksi genelinde faaliyetler gösterebilir, ticaret antlaşmasına sahip oldukları imparatorlukların gezegenlerinde bayiler kurarak ilgili gezegenin ticaret değerine ortak olabilir. Yeni Şirket Otoritesi mekaniği ile ekonomik bir güç merkezi oluşturup galaktik ticarete egemen olmanız mümkün.
  • Şehir Gezegeni: Ekümenopolis özelliğiyle oyuncular direkt olarak kontrol ettikleri gezegenlerin nüfuslarını inanılmaz seviyelere çıkartabilir, tüm gezegene yayılmış şehirlerin oluşmasını sağlayabilirler.
  • Kervan Filoları: Göçebe kafilelere dikkat, politikayla pek ilgilenmeyen bu tüccarlar onlarla onların dilinden konuşmayı bildiğinizde sizlere çeşitli fırsatlar sunabilir. Topraklarınızdan bu şekilde kervan filoları geçtiğini gördüğünüz zaman veya ana gezegenlerini ziayret ettiğinizde sürprizlere hazırlıklı olun.
  • Daha Çok Devasa Yapılar: İhtişamlı madde sıkıştırıcısı, devasa sanatsal inşalar ve stratejik koordinasyon merkezi gibi yeni devasa yapılarınız için bütçeniz hazır.
  • Galaktik Köle Pazarı: Sanayi düzeyinde nüfus alıp/satın, onları serbest bırakın veya yemek kaynağı olarak kullanın. Seçim sizin.
  • VIP Ayrıcalıkları: Yeni Ascension perkleriyle ekonominizin rekabetlilik seviyesini arttırın.

Eklentinin Steam sayfası için tıklayın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD
Europa Universalis IV'te 1.30 Yamasındaki Ufak Değişiklikler #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/0mUIprwooY https://t.co/CUhL3SZQrV

Strategyturk Flickr