Stellaris’te Mega Yapı Değişiklikleri

Stellaris günlüklerinde bu hafta kısaca mega yapı değişikliklerinden bahsediliyor.

Herkese merhaba. Bugün gelecek yamada mega yapılar (megastructure) için yapacağımız değişikliklere göz atacağız. Galactic Wonders ascension perk’ünün 8 farklı şeyi açması ve birden bire inanılmaz güçlü yapılara sahip olabilmenizi sağlaması biraz garip geliyordu.

Galactic Wonders’ın neredeyse her zaman seçilen bir perk olmasını sevmiyoruz, bu nedenle artık mega yapıların çoğunu bir ascension perk olmadan açabileceksiniz.

Galactic Wonders

Galactic Wonders artık sadece en güçlü mega yapıları açacak. Bu mega yapıların ayrıca teknolojileri olacak. Yani Dyson Sphere’i veya Matter Decompressor’ı inşa edebilmek için bu teknolojiyi de araştırmanız gerekecek.

upload_2019-4-11_11-37-10.jpg

Mega Yapılar

Geri kalan mega yapılar (Strategic Coordination Center, Mega Art Installation, Interstellar Assembly, Science Nexus ve Sentry Array) sadece özel teknolojiler olacak. Galactic Wonders ascension perk’ünü seçmeden bunları inşa edebileceksiniz.

upload_2019-4-11_11-37-27.jpg

Strategic Coordination Center, Mega Art Installation ve Interstellar Assembly mega yapıları Society (toplum) teknoloji grubundayken Science Nexus ve Sentry Array Physics grubunda. Bu teknolojileri açabilmek için Mega-Engineering teknolojisini araştırmanız gerek.

Ayrıca mega yapıların nerelerde inşa edebileceği pek tutarlı olmadığı için buna da göz atıyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz 5 mega yapı artık aynı inşa edilebilme koşullarına sahip olacak.

Bu haftalık bu kadar, okuduğunuz için teşekkür ederim. Gelecek hafta görüşmek üzere!

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr