Stellaris’te Niven Çıkış Sonrası Destek #2

Stellaris günlükleri bu hafta 2.1 Niven yaması çıkış sonrası desteğine devam ediyor.

Herkese merhaba ve bir Stellaris günlüğüne daha hoş geldiniz. Geçen haftaki günlükte de bahsettiğimiz gibi uzun bir çıkış sonrası destek evresindeyiz, bu yüzden bir süreliğine yeni özelliklerden bahseden günlükler olmayacak. Bugünkü günlük farkında olduğumuz sorunlar ve 2.1.1 beta yamasıyla ilgili olacak. Bunlar sadece seçilmiş birkaç tane sorun, üzerinde çalıştığımız her şeyi içermiyor.

L-Kümeleri (Cluster) Çeşitliliği

Üzerinde çalıştığımız ilk sorun L-Kümeleri dengesi ve çeşitliliği. L-Kümeleri’nden “olumlu” bir sonuç almış oyunculara göre bu sonuç pek etkileyici değildi, her sonucun olumsuz olmasını kesinlikle istemiyoruz ve sonuçların detayları ve etkileyiciliği konusunda daha fazla şey yapmamız gerektiğinin farkındayız. Bu yüzden, bu özelliği tekrar gözden geçireceğiz, daha fazla sonuç ekleyeceğiz ve L-Kümeleri ulaşılabilir olduğunda oluşan denge ve yapay zeka sorunlarını da inceleyeceğiz. Denge ve yapay zeka sorunlarını yakın zamanda çözeceğiz ama gözden geçirme bir kaç hafta süreceği için diğer şeyler daha sonra gelecek.

Performans

Farkında olduğumuz ve üzerinde çalıştığımız başka bir sorun ise oyuncuların 2.0’a göre 2.1’de daha düşük performans ve daha yüksek sayıda takılmalar gözlemlemesi. Şu an için tek söyleyebileceğim şey kodcularımız soruna bakıyor ve bu konuda ilerlemeler kaydettik, bu sorunu oldukça ciddiye alıyoruz ve kesinlikle çözmek istiyoruz.

Bugün son olarak, beta yamasına koyacağımız modları destekleyen bir özelliğin ekran görüntüsünü veriyoruz. “script”te objeye isim verdiğinizde script bir “scope” alacak, yani, bir liderin adını gemiye koyabilir veya bir gezegenin adını orada yaşayan türe göre dinamik olarak değiştirebilirsiniz.

2018_05_30_1.jpg

Bugünlük bu kadar! Gelecek hafta çıkış sonrası destek günlükleri devam edecek.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 64-bit'in Avantajları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/AouEx0caa9
Imperator: Rome'da Göç ve Oyunun Başlangıcında Cermanya #imperator #rome https://t.co/kJtZm45FaD

Strategyturk Flickr