Stellaris’te Niven Çıkış Sonrası Destek #3

Stellaris günlüklerinde Niven çıkış sonrası desteğine devam ediliyor.

Herkese merhaba, bir başka Stellaris geliştirici günlüğüne hoş geldiniz. Daha önceki günlükte de bahsettiğimiz gibi hala çıkış sonrası desteğe odaklıyız, bir süreliğine yeni özellikler gösteren günlükler olmayacak. Geçen haftaki gibi bu hafta da farkında olduğumuz sorunlar ve 2.1.1 beta yaması üzerinde konuşacağız. Bunlar sadece seçtiğimiz birkaç madde, yaptığımız her şeyi içermiyor.

Performans

Öncelikle performanstan kısaca bahsetmek istiyorum. Son beta yamasında performans için bazı geliştirmeler yaptık ve geribildirim iyi gibi duruyor, çoğu oyuncu için 2.1 ile gelen sorunlar çözülmüş durumda. Performansı nasıl geliştirebileceğimizle ilgili hala çalışyoruz ve 2.1’de performans sorunları yaşıyorsanız 2.1.1’e geçmenizi öneriyoruz. Bu geliştirmeler yeteri kadar test edildiğinde asıl versiyona da getireceğiz, bu yüzden 2.1.1 yamasının yakın zamanda çıkmasını bekleyebilirsiniz, beta olarak 2.1.2’ye geçeceğiz.

Factionların (Grupların) Adlarını Değiştirebilme

İmparatorluğunuzdaki grupların adlarını değiştirebilmeyi uzun zamandır istediğinizi biliyoruz. Beta yamasının gelecek versiyonunda faction ekranından bunların isimlerini değiştirebileceksiniz. Liderlerin adlarını değiştirebilme gibi bunun oyuna bir etkisi olmayacak.

2018_06_07_2.jpg

Arayüzü gizlemenin geliştirilmesi

Yakın zamanda üzerinde düşündüğümüz başka bir şey de arayüzü olmadan (Ctrl+F9 ile gizleyerek) güzel ekran görüntüleri almanın ne kadar uğraş gerektirdiğiydi. Gezegen yörünge çizgilerini, okları kaldırmak zaman alıyordu bu yüzden bunlar arayüzünü gizlediğinizde kaybolacak.

2018_06_07_1.jpg

Bugünlük bu kadar. Gelecek hafta çıkış sonrası destek günlükleri devam edecek.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 64-bit'in Avantajları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/AouEx0caa9
Imperator: Rome'da Göç ve Oyunun Başlangıcında Cermanya #imperator #rome https://t.co/kJtZm45FaD

Strategyturk Flickr