Stellaris’te Tersine Mühendislik

Bir başka pazartesi günü daha yeni bir Stellaris geliştirici günlüğüyle karşınızdayız.

Bu hafta sizlere savaş sonrası oluşan kalıntılardan ve tersine mühendislikten bahsedeceğiz. Stellaris’te herhangi bir savaş sonrası savaş alanında bu savaşta yokolan gemilere dair kalıntılar bulma şansınız var. Bu kalıntıları incelediğinizde bu gemilere dair yeni bilgiler edinebileceksiniz.

Image

Yıldızlara erişeli henüz çok olmamışken resimde gördüğünüz imparatorluğumuz bazı garip görünüşlü yaratıklarla karşılaştı. Bu yaratıkları incelemek için füzelerle zayıflatmamız gerekti, füzeler işlerini yaptıktan sonra kalıntıları incelemeye başlayabildik.

Image

Kalıntıların incelenmesi sonrası bilim gemileri bu yaratıkların uzay boşluğunda nasıl hayatta kalabildiğine dair yeni bilgiler edindi. Ettiğimiz bilgiye göre bu yaratıkların hayatta kalmasını sağlayan şey yenilenebilir deri yapıları. Eğer bu husus üzerinde çalışmaya devam edersek bu özelliği gemilerimize uygulayabilir ve gemilerimizin dayanıklılığını yükseltebiliriz.

Bazen bu kalıntılardan teknoloji elde edemeyebilirsiniz, böyle durumlarda tersine mühendislik metodunu uygulayarak kalıntıları inceleyebilir, yokettiğiniz güçlü geminin nasıl inşaa edildiğini öğrenebilirsiniz.

Stellaris’te normal şekillerle açılmayan çok sayıda teknolojiler mevcut ve bu teknolojiler oyun içerisinde çeşitli araştırmalar ve keşifler yapmakla ele geçirilebiliyor.
Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

StarCraft: Remastered - Soru Cevap #StarCraftRemastered https://t.co/1xtkENCNIh https://t.co/WituPqumoR
StarCraft: Remastered Duyuruldu #StarCraftRemastered https://t.co/xEPhcsprPw https://t.co/xlrAoe8lPQ

Strategyturk Flickr