Stellaris’te Yeni Precursorlar

Stellaris günlüklerinde bu hafta yeni precursorlardan ve precursor değişikliklerinden bahsediliyor.

Herkese merhaba. Geçen hafta söz verdiğimiz gibi bu günlükte yeni bir şeyler hakkında konuşacağız. Çoğunuz bunun yeni “precursor”lar olduğunu doğru şekilde tahmin etti. Yeni precursorlar eklemek uzun zamandır yapmak istediğimiz bir şeydi ve sonunda yapabildiğimiz için oldukça mutluyuz.

Gelecek eklentide Baol ve Zroni adlı iki yeni precursor’a neler olduğunu keşfedebileceksiniz. Çok fazla spoiler vermeden sadece kısa tanımlarından bahsedeceğim.

Baol

Baol Organizması bir zamanlar zihinsel olarak birbirine bağlanmış trilyonlarca bitki türlerinden oluşan ve farklı yıldızlara yayılmış bir Hive Mind’dı. Bir gezegenin ekosistemlerini ve atmosferik gazlarını yüzyıllar süren bir fotosentez süreci ile değiştirebiliyorlardı. Böylece Baol uygarlığı başka dünyalarda görülemeyecek kadar zengin bir bitki örtüsü ve vahşi yaşam yarattı. Baol Organizması birçok sistemde yemyeşil gezegensel bahçeler ve botanik bölgeler ortaya çıkararak yerel vahşi yaşamla da güzel bir ilişki kurdu.

upload_2019-5-2_11-37-8.jpg

Zroni

Zroniler evrende yaşamış en güçlü psionik varlıklar olabilir. Shroud olarak bilinen boyutu ilk onların keşfettiği söylenir. Zroni nüfusu belli bir sayıya ulaştığında ortak bilinçaltları rüyalarında Shroud ile iletişim kurmaya başlayıp lucid yani bilinçli rüyalar görmeye başlamışlar. Zroniler bu olayı araştırarak kendilerini psişik olarak nasıl Shroud’a gönderebileceklerini buldular. Bu boyuta girdiklerinde gerçekliği değiştirebiliyorlardı. Zroniler daha sonra Shroud’a fiziksel olarak girip birer tanrı gibi yaşamayı öğrendiler.

Precursor değişiklikleri

Bu konuda yaptığımız en büyük değişikliklerden biri precursorların çıkışı artık rastgele olacak, böylece hep aynı yerlerde çıkmayacaklar.

Eski precursorlara da bazı yenilikler ve ödüller ekledik. Örneğin Irassianların ana sistemini bulduğunuzda artık minor artifact harcayarak onların bazı sırlarını öğrenebileceksiniz. Bunların yanında karşılaşacağınız başka ilginç şeyler de var.

upload_2019-5-2_11-37-45.jpg

upload_2019-5-2_11-37-59.jpg

Precursorlar hakkındaki planlarımız

Bazılarınız arkeoloji sisteminde eski precursorların da bir derece yer almasını istiyor. Bu her zaman yapmak istediğim bir şeydi ama şu anda böyle bir şeyin hemen olacağı sözünü veremiyoruz. Bu değişiklik gelecek yamada olmazsa ondan sonraki büyük yamada gelecek. Bu değişiklik tabii ki de paralı olmayacak, ana oyunun bir parçası olacak.

Bu haftalık bu kadardı. Gelecek hafta Stellaris’in 3. yıl dönümü. Görüşmek üzere!

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Odisseus #totalwar https://t.co/ayys2klF8y
Age of Empires: Definitive Edition'da 38862 Yaması #aoe https://t.co/6ij6y5IrUl

Strategyturk Arşiv