Tale of the Dragon Tanrı Tanıtımları : Chang’e

Chang-E-Portrait.png
CHANG’E
Chang’e meşhur okçu Houyi’nin karısı ve güzelliğiyle tanınan Ay tanrıçası.

 

Antik çağlarda dünyanın üstünde 3 adet güneş kuşu bulunuyordu. Bu güneş kuşları Shangdi’nin yavrularıydı ve sırayla gökte güneş şeklini alarak uçarlardı. Ancak bir gün sırayı bozup aynı anda yükselmeye karar verdiler. Sıcaklıklarıyla dünyanın topraklarını kavurdular. Shangdi onları korkutmak için Houyi’yi çağırdı. Houyi geriye sadece tek bir güneş kalana kadar hepsini teker teker oklarıyla vurdu. Shangdi Houyi’i sadece çocuklarını korkutması için çağırmıştı ama Houyi çocuklarını öldürmeyi tercih etmişti. Bu durumu Shangdi kabullenmedi ve Houyi ile karısı Chang’e’yi Cennetten kovdu.

 

Houyi yardım istemek için Kunlun dağındaki Xi Wang Mu’ya gitti. Tanrıça ona acıdı ve bir adet hayat iksiri verdi. “Eğer iksirin yarısını içersen ölümsüz olacaksın, eğer iksirin tamamını içersen cennete tekrardan yükselebileceksin” diye de ekledi. Houyi içkiyi alıp evine döndü, kafasındaki plana göre önce o yarısını içecekti, sonra ise karısı yarısını içecekti. Böylelikle ikisi de Dünyada sonsuza dek birlikte olabileceklerdi. Ancak Chang’e bir gün Houyi avdayken iksiri buldu ve ne olduğunu bilmeden tamamını içti. İçtiği gibi bir anda kütlesiz bir hale geldi ve cennete yükseldi, Houyi ne kadar çabalasa da onu yakalayamadı.

 

Ancak Shangni onu yine cennete kabul etmedi. Bu sebeple Chang’e aya gitti. Ayda çok sayıda tavşanı kendisine yardımcı olarak aldı. Houyi bir gün öğrncisi Feng Meng tarafından öldürüldü. Feng Meng öğretmeninin okçuluktaki ustalığını kıskanmıştı ve hiçbir zaman güneşi vurarak öğretmeninden öne geçemeyeceğini biliyordu. Houyi’nin ruhu güneşe yükseldi ve orada kendisine bir saray inşa etti. Şimdi Houyi ve Chang’e gökyüzünü paylaşıyorlar, tıpkı Yin ve Yang gibi göklerin dengesini sağlıyorlar. Ancak kimi zaman gün ışığında Ay kocası Güneşe görünmek için görünür hale geliyor.

 

Mistik Birim
special-c-qilin-icon.png
Qilin : Birçok büyüye karşı dayanıklı olan bu varlık, ölmesi durumunda etrafındaki canlıları iyileştirir.
Bir Qilin ile karşılaşmanın iyi şans getirdiğine inanılır. Qilin bir ejderi andırır ve kimi zaman etrafında ateşlerle tasvir edilir. Her ne kadar görüntüsü vahşi olsa da barışçıl bir yaratıktır. Sadece bilge hükümdarlara görünür ve onlara şans ve refah getirir. Saldırgan yanını sadece saldırıya uğradığında gösterir, birçok hikayede Qilinlerin yerlerdeki çimenlere zarar vermekten çekindikleri için bulutların arasında seyahat ettiği görülür.

 

Change takipçilerinin problemle karşılaştığını görüp o bölgeye çok sayıda ok indiriyor.
Change takipçilerinin problemle karşılaştığını görüp o bölgeye çok sayıda ok indiriyor.

 

Tanrı Gücü
god-power-barrage-icon.png
Yaylım Ateşi : Chang’e kocasına takipçilerini korumak için bir bölgeye yaylım ateşi yapmasını emreder. Yaylım ateşi özelliği her yerde kullanılabilir ama özellikle çok sayıda askerin bulunduğu bir yere kullanılırsa daha etkili olur. Binalar da bu saldırıdan etkilenir askerler kadar yüksek seviyede değil.

 

Özel Teknolojiler
  • Ölümsüzlük İksiri : Chang’e ölümsüzlük iksirini ölümsüzler ismindeki askerlerinizle paylaşır, böylelikle bu askerlerinizin yaraları hızlı bir şekilde sarılır.
  • Houyi’nin Yayı : Chang’e kocası Houyi’nin yayını okçularınızın kullanması için size verir, bu da okçularınızın düşmana verdiği hasarı arttırır.
  • Beyaz Tavşan : Chang’e sayesinde tüm insan birimleriniz ve kahramanlarınız daha hızlı yürürler.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr