Tale of the Dragon Tanrı Tanıtımları : Chongli

Chongli-Portrait.png
CHONGLI
Chongli, aynı zamanda Zhurong ismiyle de bilinir. Ateş ve savaş tanrısıdır, devasa kaplanıyla savaşlara girer. Oğlu Gong Gong bir deniz canavarıdır ve sürekli sorun çıkartır.
Gong Gong bir keresinde cennetin tahtını Shangdi’nin elinden almak için bir komplo kurdu ancak Chongli kaplanıyla birlikte yetişerek onu durdurmayı başardılar. Oğlu Gong Gong bile günlerce düello ettiler ve nihayet Chongli oğlunu Dünyaya gönderdi. Yaşadığı yenilgi sonrası çılgına dönen Gong Gong, başını dünyayı sabit tutan sütunlardan birine vurmaya başladı. Gong Gong’un verdiği hasar dünyanın dengesini kaybetmesine sebep oldu ve Nü Wa yüce kaplumbağa Ao’nun yardımıyla dünyayı tekrardan dengeledi. Zafer kazanmış Chongli ise cennette ateş tanrısı ve güney topraklarının lordu ünvanıyla birlikte hüküm sürmeye devam etti.
Mistik Birim
special-c-vermilion-bird-icon.png
Vermillion Bird : Ateş fırtınaları yaratır.
Vermillion kuşu mistik bir canlıdır, ateşi ve yaz mevsimini temsil eder. Güney topraklarının Vermillion kuşu ismiyle bilinir. Çok renkli kanatları tıpkı Mısır mitolojisindeki Phoenix gibi ateşler saçar. Çok zarif bir kuş olarak görülür, uçarken şarkılar söylediği ve hatta dans ettiği söylenir. Devasa ağaçlara dönüşmek üzere dünyaya küçük tohumlar bırakır. Ancak gece vakti bu zarif yaratık çok daha sert bir yüzünü gösterir ve dünyada bulduğu yılanları avlar.
chongli_screenshot_in_action-1024x576.png
Chongli pek seçici değildir, onun tek istediği dünyanın yanması.
Tanrı Gücü
god-power-inferno-icon.png
Inferno : Chongli Infero tanrı gücünü kullanarak öfkesini dünyaya yansıtır. Mistik çağda kullanılabilen bu tanrı gücü belli bir alan içerisindeki binaları yakar, düşman birimlerinin ateş almasına sebep olur. Inferno gücü kullanıldıktan sonra etki edeceği şeylerde pek seçici değildir, dolayısıyla kullandığınız bölgede dost birimlerin olmamasına dikkat edin.
Teknolojiler
  • Heavenly Fire : Chongli zırh geliştirmelerinin et ve odun istememesini sağlar.
  • Stirrup : Chongli tüm atlı birimlerin canını yükseltir.
  • Ancient Destroyer : Chongli gemilerinizin daha hızlı hareket etmesini sağlar.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI: Pers ve Makedon Uygarlık Paketi ve İlkbahar Yaması https://t.co/goceAZAc13 https://t.co/im0GApm5Y8
Civilization VI: Makedonya #civilization6 https://t.co/U1ubeslV8s https://t.co/oSFadikrnr

Strategyturk Flickr