Tale of the Dragon Tanrı Tanıtımları : Sun Wukong

Sun-Wukong-Portrait.png
SUN WUKONG
Sun Wukong masallarda yer alan Maymun Kral, en çok ” Batıya Yolculuk ” isimli eserle bilinir, bu eserde yaşadığı çok sayıda macerada Çin tanrıları arasında dostlar ve düşmanlar edinmiştir.
Bir hikayede Sun Wukong, Ao Kuang’ı ziyarete gider. Ao Kuang doğu denizinin Ejder Kralıdır. Maymun Kral ejderin hazinesinde kullanabileceği bir silah arar, ancak Maymun Kral eline aldığı her silahı kırmaktadır. Ao Kuang bu duruma fazlasıyla sinirlenir. Nihayet Maymun Kralın eli Ruyi Jingu Bang isminde bir silaha gider, bu silah Yüce Yu tarafından denizleri ölçmek için kullanılmıştır ve şimdilerde okyanusun akış yönünü kontrol etme görevi taşımaktadır. Ao Kuang böylesi bir silahın Maymun Kralın boyunu aşacağı düşüncesindedir, ancak Maymun Kral silahı eline aldığı gibi koca sütun şekil değiştirir ve bir anda Maymun Kralın eline uygun bir hale gelir, sütunun ortadan kalkmasıyla okyanusların düzeni bozulur ve denizlere kaos hüküm sürer. Ejder Kral, Sun Wukong’un gücüne büyük saygı duyar ve onun desteğini kazanmak için hazinesinden ona birçok büyülü nesne hediye eder.

 

Mistik Birim
special-c-monkey-king-icon.png
Maymun Kral :  Düşman birimleri hareket edemez hale getirir.
Maymun Kral uzunca bir süre bir dağın tepesinde bulunan büyülü bir taştan doğmuştur. Bu taş dağın tepesinde durduğu süre içerisinde hem dünyanın hem de cennetin gücünü içine çekmiştir.
İlk doğduğunda bir maymunun görüntüsüne sahip olsa da bir Tanrının gücüne sahipti. Işık hızında seyahat edebilirdi ve inanılamayacak seviyede bir kuvveti elinde tutardı, ne yazık ki bu gibi unsurlar maymun kralın fazla gururlu ve küstah olmasına da sebebiyet verdi.
Dağdan indikten sonra Sun Wukong kısa süre içerisinde maymunların ve dost edindiği diğer hayvanların kralı ünvanını aldı. Karşısına çıkan her probleme göğüs gerdi, cüretkar bir biçimde her tehdit ile yüzleşmesini bildi, her ne kadar sakar davranışları ve küstahlığı çoğu zaman başına bela açsa da nihayetinde maymun kral yaptığı hizmet ve gücünden ötürü aydınlanmayla ödüllendirildi.

 

Maymun Kral sürüsü Yunan ve Çinli düşmanlarının etiyle besleniyor
Maymun Kral sürüsü Yunan ve Çinli düşmanlarının etiyle besleniyor.

 

Tanrı Gücü
god-power-journey-icon.png
Büyük Macera : Sun Wukong sana hızlı bir şekilde hareket etmenin sırrını verir. Klasik çağda kullanılabilen bu Tanrı gücü tüm birimlerinizin hızını yükseltir, savaş alanında çok daha rahat bir biçimde manevra yapabilmenizi sağlar.

 

Teknolojiler
  • Altın Asa : Sun Wukong emrindeki maymunların altın asasını kullanmasına izin verir, bu altın asa tüm maymun krallarının gücünü arttırır.
  • Okyanus Sütunu : Sun Wukong balıkçı gemilerinizin, limanlarınızın ve junk(muhtemelen Çinlilerin kaynak topladığı binanın ismi)ın gücünü arttırır.
  • Kağıt Tılsım : Sun Wukong Halberdier birimlerinizin daha güçlü olmasını sağlar.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr