THREE KINGDOMS – A World Betrayed

aworldbetrayed.jpg

Total War: Three Kingdoms’ın yeni genişleme paketi A World Betrayed 19 Mart 2020’de çıkıyor.

A World Betrayed Üç Krallığın Serüveninin önemli anlarından birini konu alıyor. Total War: Three Kingdoms’ın önde gelen birçok savaş lordu bu tarihte hayatını kaybetti ve ortaya çıkan yeni karakterler kendi haneleri için mücadele veriyor.

A World Betrayed oyuna neler ekliyor?

 • Lü Bu ve Sun Ce önderliğinde 2 yeni ülke.
 • Oynanabilir 13 ülke.
 • Yeni özel muharebe birimleri.
 • Yeni ülke mekanikleri.
 • Yeni olaylar ve hikaye görevleri.
 • Yeni efsanevi karakterler.
 • Yeni hikaye olayları.
 • Yeni 194 başlangıç tarihi.

DONG_STAB.gif?t=1583420130

Tüm çocuklar babalarının gölgesinde doğarlar, onları tanımlayan şey bu gölgeden nasıl çıkmayı başardıklarıdır.

Sene 194, bir zamanlar durdurulması imkansızmış gibi görülen tiran Dong Zhuo’nun ölümünün üstünden 2 yıl geçti. Ölümüne sebep olan darbe düşmanlarından değil, üvey oğlu Lü Bu’dan geldi.

Dong Zhuo’nun ölümünden bu yana Lü Bu farklı gruplaşmalar arasında gelgit halinde. Babasının ölümünün intikamını almakla meşgul Cao Cao’nun topraklarına çöken Lü Bu şu sıralar Cao Cao ve müttefiklerinden kaçmakla meşgul. Bu esnada doğuda Sun Ce babası Sun Jian’ın yasını tutuyor. Onun mirasını korumaya yeminli bir biçimde, güneyde topraklarını genişletme peşinde.

CAO_CLOSE.gif?t=1583420130

Lü Bu

Efsanevi savaşçı Lü Bu muharebe alanını birbirine katabilir, ancak ülke yönetmek tamamen ayrı meziyetler gerektiren bir iş. Oyunun başlangıcında Lü Bu oyuncuları kendilerini Cao Cao’nun ana ordusuyla savaşta bulacak. Burada hayatta kalmayı başarıp kaçmanız ve bir sonraki muharebeye hazırlanmanız gerek. Lü Bu’nun ve ülkesinin oynanabildiği yegane eklenti bu.

Özel Mekanikler

 • Momentum: Lü Bu’nun ülkesi Lü Bu önderliğinde muharebe kazanmaya odaklanıyor. Düşman karakterleri yenilgiye uğratmanız Momentum puanı kazanmanızı sağlayacak, bu da güçlü etkileşimler ve bonuslar edinmenizle sonuçlanacak.
 • En Büyük Savaşçı: Lü Bu’nun ülkesi En Büyük Savaşçılar paneline erişebiliyor, bu efsanevi savaşçıları Lü Bu ile yenilgiye uğratmak ülkeye kalıcı bonuslar sağlıyor.

Özel Hikaye Olayları

 • Cao Cao ile Lü Bu arasındaki mücadeleyi deneyimleyin.
 • Lü Bu’nun değişen dostlukları: Liu Bei ile bir mi olacaksınız, yoksa ona ihanet mi edeceksiniz?
 • Lü Bu’nun parçalanmış ülkesi: Generallerinizi sadık tutabilecek misiniz?

Lü Bu ile oynarken Camp Crushers ve Flying Riders isminde 2 özel birime erişim sağlayabilirsiniz.

LU_CUTE.gif?t=1583420130

Sun Ce


Su Ce oyunun başlangıcında tıpkı Sun Jian gibi Yuan Shu’nun vasalı konumunda. Sun Ce’nin ülkesi süzerenine yönelik vermesi gereken kararlara odaklanıyor. Sadık mı kalınmalı yoksa isyan mı etmeli? Güneyde evi olarak gördüğü bölgeleri ele geçirme misyonunda Sun Ce’nin önünde zorlu bir serüven var.

Özel Mekanikler

 • Wu Mirası: Sun Ce bazı hedeflere sahip, bu hedefleri tamamlamanız ülkenize kalıcı bonuslar sağlıyor. Bunlar güneydeki toprakları fethetmekten, sarayda yüksek seviye karakterlere sahip olmaya ve babanızın intikamını almaya kadar değişiklik gösteriyor.
 • Pervasız Şansı: Sun Ce’nin pervasız hareketleri ülkesini eşi benzeri görülmemiş bir hız ve kolaylıkla genişletebilmesini sağlıyor. Ancak sahip olduğu şans sonsuza dek yanında olmayacak. Eğer şansı tükenirse, Sun Ce ölüyor. Sun Ce’nin hedeflerini gerçekleştirerek ölümünü öteleyebilirsiniz.

Özel Hikaye Olayları

 • Sun Ce’nin pervasızlığına yön verin ve güney topraklarını fethedin.
 • Sun Ce’nin Yan Baihu ve Yuan Shu ile olan sorunlarını tecrübe edin.
 • Değerinizi kanıtlarsanız, Sun Jian’ın eski generallerini hizmetinize alabilirsiniz.

Sun Ce ile oynarken 5 yeni birime sahip olacaksınız: Tiger Guard, Handmaid Guard, Mercenary Archer, Mercenary Infantry ve Mercenary Cavalry.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te Necroidler ve Mishar Cabal #stellaris https://t.co/uVqr3b81RF
Hearts of Iron IV'te Türkiye Odak Ağacı #hoi4 https://t.co/UcONXW5zND

Strategyturk Arşiv