Thrones of Britannia’da Şöhret Zafer Türü

Görsel

Thrones of Britannia için yazılmış geliştirici günlüklerinin dördüncüsünün konusu oyunu kazanma yollarından biri olan şöhret.

Thrones of Britannia’daki zafer koşullarıyla oyunculara Total War’ı oynayabilecekleri farklı yollar oluşturmak istedik. Eğer haritayı kendi renginize boyamak istiyorsanız Fetih zafer türü size göre, ancak sakin bir şekilde ülkesini geliştirmek isteyenler Şöhret yoluyla oyunu kazanabilir.

Oyun içerisindeki şöhretinizi arttırmak için çeşitli binaları inşa edip, çeşitli araştırmalar yapmalı ve iyi bir krala sahip olmalısınız. Tüm bu girişimleriniz size şöhret puanı kazandıracak ve farklı uzunluktaki oyunlar için farklı sayıda şöhret puanı biriktirerek oyunu kazanabileceksiniz. Eğer içine kapanıp kendi ülkesini geliştirmeyi sevenlerdenseniz bu zafer türü tam size göre. Özellikle yüksek seviye binalar ve teknolojiler oyunda şöhret zaferi almanızı kolaylaştırıyor.

Son yayınladığımız Galler fragmanında Kral Anaraut’u Gwined’i büyük ve prestijli bir krallığa dönüştürmeyi planlarken görüyorsunuz. Özellikle Galler ülkeleri oyunda şöhret zaferi almaya ideal, Strat Clut’un başkenti olan Guvan şehrinde Hogback bina zinciri endüstri bonusunun yanı sıra şöhret puanı da sağlıyor.

Oyun içerisinde Menevia’da Aziz David’e adanmış bina gibi şöhret puanı sağlayan çok sayıda özel bina mevcut. Eğer şöhret zaferi almak istiyorsanız bu önemli belgeleri ele geçirmeniz size fayda sağlayacak. Aynı zamanda teknolojide de şöhret puanı sağlayan seçenekler göreceksiniz. Hukuk bina zincirinizi geliştirerek yönetim teknolojisinde ilerleyebilir ve bu yolla şöhret puanı elde edebilirsiniz.

Önümüzdeki haftalarda binalar ve teknolojilerden daha ayrıntılı bir şekilde sözedeceğiz.

Diğer Zaferler

Tabi ki kısa veya uzun senaryoda şöhret zaferi almanız her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Uzun senaryoda zafer koşulu edinmeniz ‘nihai zafer koşulunu’ devreye sokuyor, ancak bunun ne olduğundan bir başka zaman bahsedeceğiz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Osmanlı'ya Kanuni Sultan Süleyman Liderlik Ediyor #civ6 #civilizationvi https://t.co/QQQbj9vAVs
Europa Universalis IV'te Topluluktan Gelen Öneriler #2 #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/PjjTI7shCg

Strategyturk Flickr