Total War : Arena – Alpis Graia

Alpis Graia bizi Transalpina geçişine götürüyor. Farklı arazilere sahip bir bölgeyi kapsayan bu harita kolay hareket edilen düşük düzlem arazilere sahip olduğu gibi askerlerinizi zorlayacak yapıda yüksekliğe sahip sert arazileri de haritada görmek mümkün. Ovanın içerisinden geçen yol düşmana karşı ilerleyebileceğiniz en basit seçenek, bu yol bir kamptan diğer kampa düz bir şekilde uzanıyor. Yol üzerinde askerleriniz hız avantajı elde etseler de bu yolun etrafında çeşitli tepeler ve ormanlık bölgeler bulunuyor ve bu durum da askerlerinizin yolda bulunmasının bir hayli tehlikeli olmasına sebebiyet veriyor.

Bir diğer seçenek olarak dağları geçip ardından ilerlemek, bu yolu kullanırsanız sürekli olarak yüksek arazide olacağınız için düşmanla karşılaştığınızda avantajlı konumda olabilirsiniz. Harita üzerinde bulunan küçük ormanlık bölgeler oyunculara gizlenilebilir birçok alan sunuyor. Bu alanlar etkili kullanılarak düşman kampına çok daha avantajlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Ek olarak harita genelinde 3 adet kule bulunuyor. Eğer bu kuleleri ele geçirebilirseniz önemli bölgelerin kontrolünü elde edebilirsiniz. Alpis Graia’nın ortasındaki göl aynı zamanda etrafındaki bölgeler için barikat görevi görebilir, oradan yapacağınız geçişler esnasında yakalanırsanız kaçacak bir yer bulamayabilirsiniz. Ancak bölgenin yapısı farkedilmeden oradan geçmenize olanak sağlayabilir. En azından bir düşman birimi tarafından keşfedilene kadar.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr