Total War : Arena – Alpis Graia

Alpis Graia bizi Transalpina geçişine götürüyor. Farklı arazilere sahip bir bölgeyi kapsayan bu harita kolay hareket edilen düşük düzlem arazilere sahip olduğu gibi askerlerinizi zorlayacak yapıda yüksekliğe sahip sert arazileri de haritada görmek mümkün. Ovanın içerisinden geçen yol düşmana karşı ilerleyebileceğiniz en basit seçenek, bu yol bir kamptan diğer kampa düz bir şekilde uzanıyor. Yol üzerinde askerleriniz hız avantajı elde etseler de bu yolun etrafında çeşitli tepeler ve ormanlık bölgeler bulunuyor ve bu durum da askerlerinizin yolda bulunmasının bir hayli tehlikeli olmasına sebebiyet veriyor.

Bir diğer seçenek olarak dağları geçip ardından ilerlemek, bu yolu kullanırsanız sürekli olarak yüksek arazide olacağınız için düşmanla karşılaştığınızda avantajlı konumda olabilirsiniz. Harita üzerinde bulunan küçük ormanlık bölgeler oyunculara gizlenilebilir birçok alan sunuyor. Bu alanlar etkili kullanılarak düşman kampına çok daha avantajlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Ek olarak harita genelinde 3 adet kule bulunuyor. Eğer bu kuleleri ele geçirebilirseniz önemli bölgelerin kontrolünü elde edebilirsiniz. Alpis Graia’nın ortasındaki göl aynı zamanda etrafındaki bölgeler için barikat görevi görebilir, oradan yapacağınız geçişler esnasında yakalanırsanız kaçacak bir yer bulamayabilirsiniz. Ancak bölgenin yapısı farkedilmeden oradan geçmenize olanak sağlayabilir. En azından bir düşman birimi tarafından keşfedilene kadar.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

RT @st_tarih: Kayıp Halklar Konu Dizisi #1: Vandallar #tarih #vandal https://t.co/soGvfeKG62 https://t.co/73flg61LYr
Dawn of War III: Prophecy of War #dawnofwar3 https://t.co/lV5XQ9X8GC https://t.co/ooee7ZMT9M

Strategyturk Flickr