Total War : Arena Beta Kapanıyor

com.totalwar.arena.logo.png
Total War’dan yapılan son açıklamaya göre Total War : Arena’nın Kapalı Beta’sı kapanıyor. Total War : Arena henüz tam sürüme erişmemiş olsa da oyuncular oyunun sitesinden beta için key talep edip Beta sürüme erişebiliyor ve oyunlar oynayabiliyordu. Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki 2 hafta Total War : Arena Kapalı Beta’nın son 2 haftası olacak, Beta’ya erişimin 3 Mart tarihinde tamamen sonlandırılması planlanıyor.

Oyun neden kapanıyor?
Yapımcılar oyunda daha hızlı ve daha büyük değişiklikleri daha rahat yapabilmek adına oyunun Beta sürümüne erişimi keseceklerini belirtmiş. Kapalı olduğu müddet içerisinde yapımcıların çok daha iyi bir şekilde çalışabileceğini vurgulayan CA, bu şekilde oyunun ‘açık Beta’ sürümüne daha hızlı ulaşacağını belirtmiş.

Ne zaman açılacak?
Şimdilik bir açılış tarihi yok, ancak yapımcıların verdiği bilgiye göre Total War : Arena, kapandıktan sonra en az 2 ay kapalı kalmaya devam edecek. Dolayısıyla istedikleri değişiklikleri hızlıca yapabilmeleri halinde Mayıs ayında tekrar Beta’ya erişebileceğiz.

Beta’da yaptığımız ilerlemelere ne olacak?
Oyuncuların Beta sürümündeki ilerlemeleri oyunun kapanmasından etkilenmeyecek, açıldığında kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Bu oyunun başarısız olduğu anlamına mı geliyor?
Tam tersine yapımcılar oyunun fazlasıyla başarılı bir şekilde ilerlediğini vurgulayıp bu başarılı ilerleyişe sahip oyunu daha kapsamlı bir şekilde geliştirebilmek için bu şekilde bir karar aldıklarını açıklamışlar.

Oyun içerisinde hala para harcayabilecek miyim?
Hayır, Arena tekrardan açılana kadar oyundaki hizmetlere para yatıramayacaksınız.

Oyuna para verdik, premium süremiz var ama oyun kapanıyor, paramızı nasıl geri alacağız?
Eğer premium süreniz mevcutsa Steam Cüzdanınıza otomatik olarak paranız geri iade edilecek, bunun için 30 gün beklemeniz rica ediliyor eğer 30 gün içerisinde paranızı geri alamazsanız oyun içerisinden veya Sega Destek adresinden oyun şirketiyle irtibata geçebilirsiniz. Oyun içerisinde satın aldığınız eşyalar iade edilmiyor, eşyalar oyunun açıldığında hala sizin olacak.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr