Total War: Arena – Kozmetikler ve Denge

Görsel

Total War: Arena geliştirici günlüklerinde bu yazıda kozmetiklerden ve denge değişikliklerinden bahsediliyor.

Merhaba Komutanlar! Bu günlükte iki popüler konu hakkında konuşacağız: Kozmetikler ve denge. Kozmetikler ile başlayalım.

Birkaç haftadır renk paketleri üzerinde çalışıyorduk ve artık çıkartmak üzereyiz. Bunların işlevsel olmalarını sağlamak ve düzenli olarak yenilerini yapmayı mümkün kılmak  için çalışmalar yapıldı. Bu tüm çalışmanın meyvesi olarak işte paketlerden birinin resmini buraya koyuyoruz. Yorumlarda hangi renk kombinasyonlarını görmek istediğinizi belirtin.

1.jpg

2.jpg

Kozmetiklerin yanında bazı yüksek tier denge değişiklikleri de yapılacak. Bu konuya çok önem verdiğinizi biliyoruz. Bu yüzden değişikliklerin doğru ve kargı döndürme gibi popüler konularda doğru etki bırakan değişiklikler olduğundan emin olmak istedik. Bir veya daha fazla yeteneği ile sekiz komutan bu değişikliklerden nasibini alacak. Kargıların dönme hızında %18 düşüş olacak. Bazı yavaş birimler %50 dönüş hızı artışı kazanacak.

Ayrıca yeni yetenek takas sistemi ile ilgili temkinli bir heyecan yaşandığını biliyoruz. Bu tecrübeyi yaşamanız ve özelliği test etmeniz ve bize sistem hakkında bilgi sağlamanız  için size fırsat sağlamak istiyoruz. Bu yüzden yakında ayrı bir client’a sahip olan PTS(Public Test Server) açılacak. Burada Tier 10 seçip yetenek takaslama sistemini deneyebileceksiniz. Bazı yetenek kominasyonlarının çok güçlü olduğunu biliyoruz. Bu yüzden güçleri düşürülebilir. Özellik oyuna gelmeden önce bu dengesizlikleri fark etme niyetindeyiz.


Bu günlüğü bitirmeden önce, dereceli savaşlar hakkındaki geri dönüşlerinizdeki coşku ve istek için hepinize teşekkürler. Olumlu ve kritik bir çok noktalara değindiniz. Bu yüzden Dereceli modunu sizin geri dönüşlerinize bakarak geliştirmeye devam edeceğiz. Dereceli savaşların topluluk için çok önem arz ettiğini biliyoruz ve aynı önemi bizim içinde arz ettiğini bilmenizi isteriz. Fakat oyun dışında bu tutkuyu topluluğun diğer üyelere hakaret ederek sinire ve hüsrana çevirmemeniz de önemli. Geri dönüşlerinizle birlikte Dereceli özelliğini en doğru şekilde yapmak istediğimizden emin olabilirsiniz. Son zamanlarda harita belli olduktan ve takım arkadaşlarınız gördükten sonra hangi birimleri seçtiğiniz üzerinde değişiklik yapabilmenizi sağlayan özellik istediğinize dair sıkça geri dönüşler alıyoruz. Ve teknik imkanları, bu oyuna girerkenki süre zarfında birimlerinizi değiştirmenizi sağlaması yönünde değerlendiriyoruz. Dereceli savaş özelliği hakkında zaman ayırıp detaylıca yazılıp  geliştiricilere gönderilen tüm geri dönüşler için teşekkürler.

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Kutsal Hazineler #imperator https://t.co/sf4F4ZWFB9
Hearts of Iron IV'te Modlama Seçenekleri #HoI4 https://t.co/LblF4jSIDM

Strategyturk Flickr