Total War Arena – Premium Birimler ve Yüksek-Tier Yetenek Takaslama Sistemi

Total War: Arena için yazılan bu geliştirici günlüğünde Premium birimler için yapılan denge değişikliğinden ve Yüksek Aşama Yetenek Takaslama Sistemi değişikliklerinden bahsediliyor.

Merhaba, Komutanlar!

Bugün iki önemli konu hakkında konuşacağız, o halde direk konuya girelim.

Son Premium birimleri denge değişikliklerinden itibaren bildirmiş olduğunuz Premium birimlerin aşırı güçlü olduğu konusundaki geri dönüşlerinizi aldık. Elimizdeki verileri gözden geçirdik ve kapsamlı bir dizi değişiklik yaptık. Premium birimlerin diğer tüm birimlerle aynı ölçüde dengelenmesi politikasını izlediğimiz konusunda emin olabilirsiniz. Premium birimler ilerleme sürecini hızlandırmak ve daha fazla oynanış seçenekleri sunma amacıyla varlar. Bu yüzden tam geliştirilmiş bedava bir birimle aynı güçte olmalılar diye düşünüyoruz. Bu düşüncelerimizin tam olarak uygulanmasını sağlamak için 40 Premium birimin istatistikleri üzerinde değişiklikler yapıldı. Premium birimler bedava birimlerin rekabete uygun alternatifleri olarak bulunuyorlar, bu yüzden turnuvalarda ve dereceli maçlarda haksız rekabet sağlamaları düşünülemez. Premium birimler kullananlar için ise, birimlerin ilerleme yolundaki katkılarını artırmak istiyoruz. Ayrıca bulundukları seviyedeki diğer birimlere göre daha kötü olan Premium birimler ise eşit oldukları seviyelere gönderilecekler.

Yama ile birlikte en fazla değişikliğe uğrayan birimler:

Myrmidons

  • Zırh Delici Hasar 34 → 28
  • Yakın Savunma 95 → 87
  • Kalkan Savunması 49 → 40
  • Hız 4.052 → 3.76

Sarmatian Lancers

  • Yakın Hasar 120 → 115
  • Zırh 158 → 151
  • Menzilli Savunması 61 → 55
  • Hız 7.468 → 6.888

Şimdi de Tier10 Yetenek Takaslama sistemi üzerinde konuşalım, yeni ismiyle; Yüksek-Tier Yetenek Takaslama sistemi. Geri dönüşlerinizden faydalanarak bazı sistem değişikliklerine gittik. İlk olarak sistem, artık Tier9’da da kullanılabilir. T9’ların T10’lar ile savaşırken büyük dezavantaja sahip olarak başlamasını istemiyoruz, bu yüzden artık onlar da özellikle T10 için olan yetenekler hariç diğer yetenekleri takaslamak için bu sistemi kullanabilecekler. Bir diğer büyük çaplı değişikliğinde ise tavsiyelerinize kulak verdik ve artık uygarlıkların özgünlüklerine göre dizayn edilmiş sınırlı yetenek seçenekleri olacak.

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Jenerik Görev Ağaçları #imperator https://t.co/Ag8iERLl2o https://t.co/36YXt9BIJ8
Stratejist - CK3'te Savaş Mekanikleri ve Age of Empires IV'e Dair Her Şey (16 Kasım 2019) https://t.co/3N5Stcp9pI https://t.co/dgiVt1dnCy

Strategyturk Flickr