Total War: Arena – Renk Paketleri, Yeni Tavsiye Sistemi ve Buglar

Görsel

Total War: Arena geliştirici günlüklerinde bu yazıda kozmetiklerden ve denge değişikliklerinden bahsediliyor.

Merhaba Komutanlar!

Renk paketleri hakkında konuşarak başlayalım. Son günlükte bunları göstermiştik. Bir sonraki yamada bu paketlerin çıkmış olacağını bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Her uygarlık için bir kaç(en fazla 6) adet renk paketi olacak. Hangisinin favoriniz olduğunu bize bildirmenizden memnuniyet duyarız.

Bir başka gelen özellik ise ‘önerilen ordu dizme yeri’ özelliği. Bu özellik, öncelikli olarak yeni oyuncular için, onlara, seçtikleri birimlerin özelliklerine göre haritadaki yerleşme yerlerini önermek üzere çıkacak (Oyuncular isterlerse görmezden gelip öneri menüsünü de kapatabilirler). Dizilim ekranının özellikle oyuncuların ilk savaşlarında biraz karışık gelebileceğini farkettik. Umuyoruz ki bu özellik yeni oyunculara savaştaki yerlerini anlaması için yardımcı olacaktır.

Bu özellikler üzerinde çalışırken aynı zamanda Tier10 yetenek takaslama ve dereceli savaş modu üzerinde de bir çok görüşmeler ve incelemeler yapıyoruz. Kağıt üzerinde bazı değişiklikler planladık ve bu planların sonuçlarından memnun kalacağınızı düşünüyoruz. Fakat bu özellikleri onayıp sağlamlaştırana kadar bu noktada söyleyebileceklerimiz bu kadar. İncelemelere ve konulara yazdığınız cevaplar için herkese teşekkürler.

Gelecek özelliklerden bahsetmenin yanında bu günlük, bug düzeltmelerinde bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ettiğimiz ilk günlük olması sebebiyle ayrı bir heyecan kaynağı. Bir kaç hafta önce yeni bug bulma sisteminden bahsetmiştik ve bu sistemin ilk meyvelerini almaya başladık. Topluluk sayesinde bulup bir sonraki yamada düzeltilecek olan buglar şunlar:

  • Gergoviadaki insta-kill binası.
  • Hafif kuşatma aletlerinin tüm birimler ölmesine rağmen ateş etmeye devam etmesi.
  • Tüm takım için savaşa dönüş olmamak üzere oyunun kapanması.(bu konu üzerinde uzun bir çalışma gerekebilir. İhtiyatlı olmanızı rica ediyoruz.)
  • Kuşatma aletlerinin hiç bir şey fırlatmadığı halde fırlatıyormuş gibi gözükme döngüsüne girmesi.

Son bugda siz bugun bulunmasının temeli oldunuz. Sorunu tetikleyen şeyin menzilinizin kenarına sağ tıklamanız olduğunu doğru bir şekilde tespit ettiniz. Konunun derinliklerine indiğimizde sorunun altında yatan şeyin Caesar’ın güçlendirmelerinin max. menzili artırması olduğunu gördük. Attıkları şeyin ateşlenme hızının menzille bağlantısı bu yeni genişletilmiş menzile uymadığı için sorun oluşuyor. Bu sorunu hızı artırarak giderdik. Bug üzerinde yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bug Bounty sisteminden bahsetmişken ödüllerini de hazırladığımızı da söyleyelim. İşte unvanlar:

  • Bug Blaster (En azından 1 bug bulmuş)
  • Trouble Shooter (En azından 2 bug bulmuş)
  • Bounty Hunter (En azından 4 bug bulmuş)

Bug Bounty ile bize yardımcı olduysanız kendinizi bu unvanlara sahip olarak görebilirsiniz

Bu günlük için bu kadar. Savaş alanında görüşmek üzere…

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Kutsal Hazineler #imperator https://t.co/sf4F4ZWFB9
Hearts of Iron IV'te Modlama Seçenekleri #HoI4 https://t.co/LblF4jSIDM

Strategyturk Flickr