Total War : Arena – Rubicon Haritası

Sezar’ın Rubicon nehrini geçişi antik tarihin önemli bir dönüm noktası oldu. Sezarın diktatörlüğünün ve dolayısıyla Roma İmparatorluğunun temelleri bu nehirde atıldı. Burada belki de alışık olduğunuzdan çok daha açık bir alanda savaşıyor olacaksınız, hangi geçitleri ne zaman geçmeyi bilmeniz size önemli bir avantaj sağlayacak.

Toplanma kampları arasındaki kısa mesafe düşmanınızın sizin hamlelerinize çok daha hızlı bir şekilde karşılık verebilmesine olanak sağlıyor. Haritanın merkezinde haritaya adını veren nehir bulunuyor, bu nehirde karşıya bir çok yerden geçebiliyorsunuz ancak geçeceğiniz yeri iyi seçmeniz gerek. Ortadaki geçiş yeri ordunuz için en yakındaki geçiş olmasına rağmen nehir orada çok geniş ve derin, bu sebeple orada savaşmak çok daha zor ve yüksek konumlardan saldırı almaya çok açık.

Haritanın bir kısmı tarım arazilerinden oluşuyor, bu tarım arazilerinde birimleriniz gizlenebilir ve düşman bölgesine kadar erişebilir ancak bölgede bulunan çok sayıda kuleye dikkat etmelisiniz. Kendinizi bir anda düşmanın saldırısına karşı savunma yapıyorken bulabilirsiniz. Haritanın diğer yarısında ise çok sayıda tepeye sahip geniş bir harita bulunuyor. Burada bulunan engellerde manevralar yapabilir, arazi avantajı elde edebilirsiniz. Harita üzerinde düşmanınıza pusu kurabileceğiniz çok sayıda alan bulunuyor ancak tuzak kurayım derken asıl tuzağa kendinizin düşmediğinden emin olmalısınız.

Fporumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

RT @st_oyun: Oyun Dünyasında Bu Hafta #5 #oyun https://t.co/VpunZTmWs4 https://t.co/ubfvvFT94p
RT @st_teknoloji: Bilişim Dünyasında Bu Hafta #5 #bilisim #teknoloji https://t.co/i5Gms4VkGt https://t.co/20tZ8ROp4O

Strategyturk Flickr