Total War : Arena – Rubicon Haritası

Sezar’ın Rubicon nehrini geçişi antik tarihin önemli bir dönüm noktası oldu. Sezarın diktatörlüğünün ve dolayısıyla Roma İmparatorluğunun temelleri bu nehirde atıldı. Burada belki de alışık olduğunuzdan çok daha açık bir alanda savaşıyor olacaksınız, hangi geçitleri ne zaman geçmeyi bilmeniz size önemli bir avantaj sağlayacak.

Toplanma kampları arasındaki kısa mesafe düşmanınızın sizin hamlelerinize çok daha hızlı bir şekilde karşılık verebilmesine olanak sağlıyor. Haritanın merkezinde haritaya adını veren nehir bulunuyor, bu nehirde karşıya bir çok yerden geçebiliyorsunuz ancak geçeceğiniz yeri iyi seçmeniz gerek. Ortadaki geçiş yeri ordunuz için en yakındaki geçiş olmasına rağmen nehir orada çok geniş ve derin, bu sebeple orada savaşmak çok daha zor ve yüksek konumlardan saldırı almaya çok açık.

Haritanın bir kısmı tarım arazilerinden oluşuyor, bu tarım arazilerinde birimleriniz gizlenebilir ve düşman bölgesine kadar erişebilir ancak bölgede bulunan çok sayıda kuleye dikkat etmelisiniz. Kendinizi bir anda düşmanın saldırısına karşı savunma yapıyorken bulabilirsiniz. Haritanın diğer yarısında ise çok sayıda tepeye sahip geniş bir harita bulunuyor. Burada bulunan engellerde manevralar yapabilir, arazi avantajı elde edebilirsiniz. Harita üzerinde düşmanınıza pusu kurabileceğiniz çok sayıda alan bulunuyor ancak tuzak kurayım derken asıl tuzağa kendinizin düşmediğinden emin olmalısınız.

Fporumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Cossacks 3: Guardians of the Highlands Duyuruldu https://t.co/dJuHuGCsfJ https://t.co/Yc2WFTaGjA
Civilization VI: Pers ve Makedon Uygarlık & Senaryo Paketi https://t.co/3zlLjOi0VU https://t.co/5KV6ATCtc2

Strategyturk Flickr