Total War: Arena’da Daha İyi Kartaca, Yayınlar ve Test

Görsel

Total War: Arena için yazılmış geliştirici günlüğünde bir takım yeniliklerden ve dengelemelerden bahsediliyor.

Merhaba Komutanlar,

Altıncı geliştirici günlüğümüze hoş geldiniz. Bu günlükte dengelemeler, testler ve yayınlardan bahsedeceğiz.

Dengelemeler ile başlayalım. Önümüzdeki yamada Kartaca ve komutanları için dengeleme göreceğiz.

Hannibal, koç başı gibi hissettiren kabiliyetli bir piyade Komutanıydı. Geri dönüşleriniz ve gözlemlerimiz onun rolünü tam olarak üstlenemediğini gösterdi bu yüzden yeteneklerini yeniden dengeleyip rolünü tamamlayacağız.

‘Forced March’ yeteneğindeki görüş alanı düşürmesini kaldırarak ve saldırıya uğradığında iptal olmasını engelleyerek daha iyi bir kovalama yeteneği haline getireceğiz. Ayrıca ‘Determination’ yeteneğine bozulamaz özelliği ekleyerek de zorlu durumlara daha rahat girebilmenizi ve düşmana darbe vurabilmenizi sağlayacağız.

‘Ad Portas’ yeteneği ile ilgili bir çok topluluk tartışmaları olduğunu biliyoruz ve Hannibal’in son yeteneği en çok değişikliğe uğrayan yeteneği oldu. Artık daha etkili güçlendirmelere sahip, daha hızlı kullanılabilen ve kolayca etkisiz hale getirilemeyen bir yetenek haline gelecek.

Hasdrubal da olması gerektiği iç-dış destek rolüne daha yakın olan bir komutan olması için bazı dengelemelere tabi olacak. ‘Deep Pockets’ yeteneğinin güçlendirmeleri artırıldı ve artık yakın dövüşte de kullanılabiliyor. Ayrıca ‘Bribe’ yeteneği de etkilerini kullanıldığı anda gösteriyor.

Bu komutan değişikliklerinin yanında Kalkan Ekranı da daha kullanılabilir ve faydalı yapmak için bazı değişikliklere uğruyor.

Bu bir küçük değişiklik değil, bu yüzden de değerlendirmek için zaman harcıyoruz. Sizin geri dönüşleriniz ve bizim gözlemlerimiz ile tam olarak istediğinizi hemen yapamasak da size yapma vaadinde bulunuyoruz bu yüzden geri dönüşleriniz büyük fayda sağlıyor.

Farketmiş olabileceğiniz gibi daha fazla ilerleme testleri yapmaya başladık. Bu testler büyük oranda faydalı oldu ve bu testlerin datalarını artık birleştiriyoruz.

Bu çıktığı anda, oyun oynama testleri bitmiş olacak. Bu testler sizin 2 oyundan fazla oynadığınız maçlar hakkındaki geri dönüşleriniz ile dizayn edildi. Ve bu testlerin iyi geri dönüşler ile karşılandığını düşünüyorum. Bu testler sonlanabilir fakat bu yeni testlerin başlangıcı olacak. Gelecekte 7v7 maçlar, dereceli maçlar ve yeni komutanlar hakkındaki bu testlerin ve deneylerin daha fazla olacağını umut ediyoruz.

Bu geri dönüşleriniz ve anlayışınız için minnettarız ve yorumlarınızı dikkatle okuyoruz. Bu testlerin hepsinin oyunda olmayacağını aklınızda bulundurun fakat geri dönüşlerinizin atacağımız adımlarda önemli bir parça oluşturduğunu unutmayın. Daha fazla keskin değişiklikleri test etmek için bu geri dönüşleriniz ve sizin perspektifinizden bu değişiklikleri öğrenmek daha iyi bir oyun oluşturmak için iyi bir seçenek.

Maç-yapma geliştirmelerinde ise maçların oluşturulmasını etkileyen bir takım sunucu odaklı değişiklikler yaptık. Bunun sonucunda da üst seviye oyunlarda daha hızlı maç-yapma sonucuna ulaştık.

Son olarak, pek sevgili geliştirici yayınlarımızdan bahsedelim. Yeni formata sahip her 2 haftada bir içeriklerin gidişatı ile alakalı yayınlar yapacağız. Geliştirici yayınlarında çok az ‘yeni’ bilgi olmasından ve çok detay barındırmasından yakınıyorsanız yeni formattaki yayınlarımıza da bir şans verin. Bu yayınlardan memnun kalacağınızı düşünüyorum. Bizi Twitch üzerinden takip edip yeni haberleri kaçırmayın.

Bu günlük için bu kadar. Bir sonraki sefere görüşmek üzere Komutanlar.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 64-bit'in Avantajları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/AouEx0caa9
Imperator: Rome'da Göç ve Oyunun Başlangıcında Cermanya #imperator #rome https://t.co/kJtZm45FaD

Strategyturk Flickr