Total War: Arena’da Yeni Harita: Oasis

Haritanın yapımında İkinci Pön Savaşlarının meşhur savaşı Zama savaşından 1 yıl önceki Cirta savaşının haritası esinlenilmiş.

Görsel

Cirta savaşı, Publius Cornelius Scipio tarafından yönetilen Roma ve Kartaca’nın müttefiki Numidyalı kral Syphax arasında geçmişti. Savaş, hemen kasabanın dışındaki açık arazide Syphax’ın tecrübesiz birliklerinin Roma hatlarını yarmaya çalışıp başarısız olmasıyla başlamıştı. Numidyalı kral Syphax, adamlarına cesaret aşılayarak hücuma sevk etmiş fakat atından düşürülerek esir alınmıştı. Scipio’nun zaferi Kuzey Afrikadaki yerini sağlamlaştırmış ve Hannibal’in İtalya’dan dönmesinden önce hazırlanmasına fırsat tanımıştı.

Taktiksel Öneriler

  • Kayalık yüksek alanın hakimiyetini ele geçirmeye çalış. Bu alan takımının merkezini güçlendirirken kanatlardan saldırı yapma fırsatı tanır.
  • Kayalık alanda görüş sağlamak zor olabilir. Ayrıca haritada gözetleme kuleleri de yok. Bu yüzden pozisyon almak hayati önem arz ediyor.
  • Haritadaki sulu kısım civarındaki uzun otlar ve ağaçlar gizlice saldırı yapmak için iyi bir fırsat olabilir.
  • Merkezler korumaya yatkın durumda. Merkeze yakın saklanılabilecek kayalar ve binalar mevcut. Bu yüzden boş gibi gözüken düşman merkezine dahi sızarken bu noktalara dikkat et.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings II'de Kilo Sorunları ve Sağlıklı Beslenme #ck2 #crusaderkings2 https://t.co/rG2UfaZgk9 https://t.co/CyINVSJxkb
Stellaris'te Gezegen Sistemi Değişikliği 1/4 #stellaris https://t.co/hlkpXNOiUV https://t.co/WlLgRyq0K3

Strategyturk Flickr