Total War : Arena’ya Yeni Harita : Germania

Germania bu zamana kadarki en geniş ve komplike haritalardan bir tanesi. Haritanın arazisi birçok yerde pusu kurulabilmesine olanak sağlıyor. Arazide birçok yerde yükseklik farkı bulunuyor, bu sebeple haritada çok daha dikkatli bir biçimde hareket etmelisiniz. Bu haritada ormanlık araziler önemli bir yer taşıyor, nereye giderseniz gidin yakınınızda her zaman ormanlık bir arazi bulunuyor, dolayısıyla hafif birliklerin saklanıp pusular kurabileceği çok sayıda alan mevcut.

Ancak bu bu haritada ağır birimlerin avantajsız olduğu anlamına gelmiyor, haritanın dışarıda kalan kısımları atlı ve yaya birimlerin manevra yapabilmesi için açık alan sağlıyor. Alternatif olarak ağır birimler yollarda ilerleyip ormanlardan gelen saldırılara göğüs gerebilir. Haritanın asıl savaş alanı 2 kampın arasında, haritanın ortasında bulunuyor, bu arazide savaşın çok daha sert ve acımasız olduğunu göreceksiniz ancak bu bölgeyi elinizde tutabilirseniz yapacağınız bir baskıyla kendinizi düşman kampının önünde bulursunuz.

Her iki ordu da haritanın zıt köşelerinde büyük kamplara sahip, bu kampların ikisinin de çeşitli savunma yapıları mevcut. Bu kamplar diğer haritalardaki kamplardan çok daha geniş ve kampın içerisinde de manevra yapabileceğiniz alanlar mevcut. Her iki kamp da daha önceki saldırılarda büyük hasarlar görmüş, dolayısıyla yeni bir saldırının yapılabileceği çok sayıda giriş mevcut.

Forumda tartışın

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Cossacks 3: Guardians of the Highlands Duyuruldu https://t.co/dJuHuGCsfJ https://t.co/Yc2WFTaGjA
Civilization VI: Pers ve Makedon Uygarlık & Senaryo Paketi https://t.co/3zlLjOi0VU https://t.co/5KV6ATCtc2

Strategyturk Flickr