Total War : Arena’ya Yeni Harita : Germania

Germania bu zamana kadarki en geniş ve komplike haritalardan bir tanesi. Haritanın arazisi birçok yerde pusu kurulabilmesine olanak sağlıyor. Arazide birçok yerde yükseklik farkı bulunuyor, bu sebeple haritada çok daha dikkatli bir biçimde hareket etmelisiniz. Bu haritada ormanlık araziler önemli bir yer taşıyor, nereye giderseniz gidin yakınınızda her zaman ormanlık bir arazi bulunuyor, dolayısıyla hafif birliklerin saklanıp pusular kurabileceği çok sayıda alan mevcut.

Ancak bu bu haritada ağır birimlerin avantajsız olduğu anlamına gelmiyor, haritanın dışarıda kalan kısımları atlı ve yaya birimlerin manevra yapabilmesi için açık alan sağlıyor. Alternatif olarak ağır birimler yollarda ilerleyip ormanlardan gelen saldırılara göğüs gerebilir. Haritanın asıl savaş alanı 2 kampın arasında, haritanın ortasında bulunuyor, bu arazide savaşın çok daha sert ve acımasız olduğunu göreceksiniz ancak bu bölgeyi elinizde tutabilirseniz yapacağınız bir baskıyla kendinizi düşman kampının önünde bulursunuz.

Her iki ordu da haritanın zıt köşelerinde büyük kamplara sahip, bu kampların ikisinin de çeşitli savunma yapıları mevcut. Bu kamplar diğer haritalardaki kamplardan çok daha geniş ve kampın içerisinde de manevra yapabileceğiniz alanlar mevcut. Her iki kamp da daha önceki saldırılarda büyük hasarlar görmüş, dolayısıyla yeni bir saldırının yapılabileceği çok sayıda giriş mevcut.

Forumda tartışın

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr