Total War : Attila – Age of Charlemagne

Dünya mahvolmuş, tükenmiş, kanıyor, yaralanmış ve yanmış. İnsanlar çaresiz. Ancak kıyametten sonra bile ışığa, bilgiye ve medeniyete dönmek için her şeyini verecek insanlar var. Her ne pahasına ve her ne şekilde olursa olsun…

Bu, seçilmiş bir kaç kişinin, azametin çağı ve ilk gerçek kralların geçmiş imparatorlukların küllerinden büyük krallıklar kurduğu çağ… Şarlman Çağı.

Sene milattan sonra 768. Babasının ölümünden sonra Şarlman’ın Frenk tahtını kardeşiyle paylaşması gerekiyor. Bu onun vizyonunda bir adama yakışmayan bir durum ve büyük babası Charles Martel’in hararetli kanının damarlarında dolaştığını hissettikçe aralarındaki ilişkiye gölge düşüyor.

Çatışmalardan sıkılmış bir kıtada dostlar, düşmanlar ve fırsatlar bulunuyor. İnsanlar barış istiyor. Şarlman kendisini yeni eğitim, din ve savaş çağının başında buluyor ve bunların tümünü bir araya gelmek, denge sağlamak ve genişlemek için araçlar olarak görüyor.

Saksonlar, Sarazenler ve Vikingler’in böylesine hırslı bir adama söyleyeceği bir şeyler olacak.

Diğerlerine göre başarılı olmak için kurnazlık, cazibe, zeka ve acımasızlık gerekecek.

Büyük Charles, Frenklerin Kralı, Avrupa’nın Babası.

Onun kimliğine bürünerek tarihe damganızı mı vuracaksınız, yoksa kendi kralınızı mı yaratacaksınız?

Yeni Oynanış Mekaniklerine Sahip Benzersiz Bir Senaryo

Age of Charlemagne, Total War: ATTILA oyununa yönelik büyük bir genişleme paketidir ve yeni bir Avrupa  haritasında 768 yılından itibaren senaryosu başlar.

Yeni bir çağda, savaşlardan tükenmiş, yorulmuş bir dünyada, yeni düzene ayak uydurup ülkenizi  güçlendirecek misiniz ?

Küllerden doğan uygarlığın bayrağı altında toplanabilecek büyük yeni krallıkları, güçlü yeni devletleri bir araya getirme fırsatı doğuyor. Şarlman’ın azmine ve vizyonuna sahipseniz büyük bir hükümdar olma fırsatı sizi bekliyor.

Yeni Senaryo Haritası ve Kullanıcı Arabirimi

Age of Charlemagne haritası, milattan sonra 768 yılından itibaren Avrupa’ya odaklanır ve fethedilebilir 52 bölgesiyle, ayrıntılı ve canlı bir jeopolitik başlangıç konumu sunar ve potansiyel olarak yüzlerce saat oynama süresine sahiptir.

Kullanıcı Arabirimi artık Orta Çağ sanatından esinlenmiş stiliyle göz kamaştırıcıdır. Eski mozaik camlardan gelen etkiler senaryonuza renk ve güzel bir atmosfer oluşturacak.

Oynanabilir Gruplar

Age of Charlemagne çeşitli oynanabilir gruplar içeriyor. Her biri kendi grup özelliklerine, birliklerine ve bağımsız olarak ‘krallık’ olarak adlandırılmalarını sağlayan eşsiz ve zorlayıcı koşullara sahip.

Oyun piyasaya sunulmadan önce resmi Total War Twitch adresine özel biçimde bu gruplar açıklanacak.

Yeni Birlikler

Age of Charlemagne, daha ağır silahlı ve zırhlı piyadeler ve tüm kategorilerdeki atlıların daha fazla yayılması (özellikle Normandiya stilindeki şövalyelerin ilk kez ortaya çıkması) ile karakterize edilmiş dönemin gelişmiş savaşlarını daha iyi yansıtmak için tamamen yeni birlikler içerir.

300’den fazla yeni birlik ile Thegnler, Fyrd Baltacıları, Scola Şövalyeleri, Berberi Jineteleri, Avcı Tazılar ve korkulan Sakson Seax Savaşçıları gibi dönemin ikonik ordularını kullanabilme fırsatına sahip olacaksınız.

Savaştan Yorulma

İyi bir kral, halkının ne kadar zorlanabileceğini bilir. Savaşlar, krallıklar arasında gerçekleşen önemli ve dramatik olaylardır ve hafife alınmamalıdır. Ne kadar az savaşa girerseniz halkınız o kadar iyi tepki verir. Sık ve uzun süren çatışmalar ise morale ve ordularınızın bütünlüğüne hızlı bir şekilde zarar verir.

Kurnaz bir hükümdar, hızlı ve kararlı bir şekilde barış getirmeye çalışır.

Benzersiz Krallık ve Hikaye Olayları

Her oynanabilir grup, kendini adamış ve kurnaz oyuncular için zorlayıcı ‘Krallık’ gereksinimleri setine sahiptir. Bunları başardığınızda, grubunuz için yeni bir Krallık adı belirleyebilecek, yaptığınız seçimlerle tarihi yansıtacak veya değiştireceksiniz.

Ayrıca, her grup için uyarlanmış Hikaye Olayları mevcut. Bunlar, Senaryoda ilerledikçe size farklı zorluklar ve ikilemler sunacaktır. Tarihten esinlenen bazı seçimler sizi söz konusu grubun orijinal kaderine doğru yönlendirebilir. Alternatif olarak kendi yolunuzu seçmeyi de tercih edebilirsiniz.

Yeni Teknolojiler ve Binalar

Age of Charlemagne ile birlikte bu yeni dönemi yansıtan bir çok teknoloji ve bina içeriği oyuna eklenmiş olacak. Senaryonuz ilerledikçe ortaya çıkan Feodalizm ve Şövalyelik fikirlerine ilham verenlerle karşılaşacak ve bunları kullanacaksınız.

Artık birçok bina kendi bölgelerinin yanı sıra komşu bölgelere de bonus sağlar. Böylece krallığınızdaki farklı coğrafi alanlar içinde daha fazla özelleştirme yapabilir, avantajları topraklarınıza yayabilirsiniz.

Ayrıca, çatışmalar her zaman dibinizde olsa da, daha az askeri odaklı yaklaşım sunan zafer koşulları da mevcut. Bu kurnaz bir hükümdar olarak azminizi test edecek.

Mümessiller ve Beceriler

Mümessil yapay zekası her zamankinden daha uzmanlaşmış olacak. Suikastçılar, Casuslar ve Rahipler (veya İmamlar) tüm durumlarda daha faydalı olanlar yerine daha güçlü ancak spesifik bir beceriye odaklanacaklar.

Generallerin yanı sıra Mümessiller de mevcut kollarda daha çok çeşitlilik sunan tamamen yeni yetenek ağaçlarını alacaklar. Bu, zaman içinde yetenekleri nasıl geliştirip özelleştireceğiniz konusunda daha fazla seçenek sunacak.

Son olarak, yeni Ordu ve Donanma Mirasları, ödül olarak farklı oyun stilleri sunan bonuslara da odaklanacaktır.

 

Şuanda ön siparişe özel %10 indirimle satışta bulunan Age of Charlemagne 10.12.2015 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Eklentinin trailer videosuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar: Emirhan Asar

Teori de'sen zehir gibi, pratik de'sen sallanmakta olan haber editörüyüm. Bilgisayarda oyun oynamak dışında kalan vaktimi Strategyturk'e harcıyorum.

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr