Total War Ekipleri Ne Üzerinde Çalışıyor? (Haziran 2018)

Görsel

Total War tarafından belli aralıklarla paylaşılan “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor” yazısı paylaşıldı.

Thrones-of-Britannia-1024x576.png

Saga Ekibi – Thrones of Britannia

İlk büyük yamanın çıkmasıyla birlikte çeşitli geliştirmelerde bulunmanın yanı sıra yaptığımız değişikliklerle Thrones of Britannia birçok oyuncu için daha zorlayıcı bir hale geldi, yama sonrasında ekibimiz yeni bir şey üzerinde çalışmaya başladı.

Fetihlerinde, savaşlarında, yağmalama seferlerinde daha fazla kan görmek isteyenler Thrones of Britannia için kan eklentisinin yolda olduğunu duyunca mutlu olacaktır, bu kan eklentisi Attila için oluşturulmuş Blood & Burning paketine benzer yapıda olsa da, Thrones of Britannia için özel oluşturulmuş yenilikleri barındıracak.

Bu kan eklentisini yüksek ihtimal Temmuz civarları çıkartmayı planlıyoruz, eğer Attila’nın Blood & Burning eklentisine sahipseniz Thrones of Britannia’nın kan eklentisine bedava olarak sahip olabileceksiniz. İleride Thrones of Britannia ile ilgili haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Three-Kingdoms-1024x576.jpg

Tarihsel Ekip – Three Kingdoms

Birkaç ay önce sizlere Total War: Three Kingdoms’u duyurduk ve aldığımız tepkilerden, geri dönüşlerden oldukça memnun kaldık. Çin’in Üç Krallık dönemini konu alan bu oyunu uzun yıllar boyunca yapmak istemiştik ve nihayet böyle bir fırsat edindiğimiz için çok mutluyuz.

Three Kingdoms antik Çin muharebe tekniklerinin yer alacağı ilk Total War oyunu olacak, dolayısıyla ekibimizdeki herkes tarihin bu efsanevi dönemine odaklanmaktan dolayı oldukça heyecanlı.

Önümüzdeki aylarda sizlerle yeni bilgiler paylaşmaya başlayacağız, E3’ün de başlamasıyla birlikte Three Kingdoms ile alakalı çeşitli haberlerle karşılaşabilirsiniz.

Arena-1024x576.jpg

Arena Ekibi – Oyuncu Odaklı Güncellemeler

Şu anda Arena ekibimiz oyuncuların geridönüşlerine bağlı bir biçimde çeşitli güncellemelerde bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde oyunun tecrübe kazanım/ilerlenme hızını arttırdık ve çok sayıda küçük çaplı mekaniği test ederek matchmaking’imizi geliştirdik. Aynı zamanda The War Room adını verdiğimiz geliştirici yayınlarının 2. sezonuna başladık.

Tüm bunların yanı sıra Ranked oyun modu üzerinde çalışmaya devam ediyoruz, yakında yeni bir Barbar komutan duyuracağız ve yeni bir faction ekleyeceğiz. Ranked modu için açık bir test sunucusu kuracağız, dolayısıyla Arena’nın daha competitive kalan yönüne ilgi duyuyorsanız sizleri de bu sunucumuza bekliyoruz.

Arena ile ilgili haberleri kaçırmamak için Total War sosyal medya sayfalarını ve Facebook ila Twitch’te yaptığımız yayınları takip edin.

WARHAMMER-II-1024x576.png

Fantastik İçerik Ekibi – Warhammer II

Warhammer II için The Queen & The Crone eklentisi bir süre kadar önce çıkışını gerçekleştirdi, aynı zamanda Mortal Empires senaryosuna çok sayıda yeni içerik ekledik ve bu içeriklerle cücelere odaklanıp Ungrim Ironfist’in başlangıç noktasını doğru yerine taşıdık. Skull for the Skull Throne promosyonuyla Bone Giant da oyuna eklendi. Eğer Tomb Kings’e sahipseniz artık Bone Giant’a da sahipsiniz.

Bu hafta açık betaya geçip bazı bilinen hataları gidermeye çalışacağız, eğer bu betaya katılmak isterseniz sosyal medya sayfalarımızı takip etmeniz yeterli.

Bunların yanı sıra Total War: Warhammer II için yeni bir senaryo paketi üzeridne çalışıyoruz, ancak henüz başlangıç aşamasındayız.

ROME-II-Resized.jpg

Tarihsel İçerik Ekibi – Rome II

Son yazımızda bahsettiğimiz üzere Total War: Rome II için bedava bir yama ve senaryo paketi üzerinde çalışıyoruz, bu yamayı senaryo paketini duyurmamızla birlikte açık betaya çıkartacağız. Bu yama Rome II’nin ana senaryosunu da etkileyecek yeni mekanikler barındıracak dolayısıyla önceden test ederek herhangi bir sorun olmadığından emin olmak istiyoruz.

Bu yamanın yanı sıra tarihsel içerik ekibimiz spesifik bir bölgeye ve zaman aralığına sahip bir senaryo paketi üzerinde çalışıyor. Bu zaman aralığı ve bölge, Rome II’nin mevcut içerikleri doğrultusunda pek ilgilenilmemiş, hakettiği değeri görmemiş noktalar. Bu senaryo paketi kendine has yeni bir haritaya, yeni birimlere, bazılarını tanıdığınız bazılarını ise ilk defa göreceğiniz yeni ülkeler içeriyor. Aynı zamanda yeni oynanış mekanikleriyle Rome II’deki topyekün savaşları yapmak için yeni yollar edineceksiniz.

CA-Generic-Cropped-1024x555.jpg

Fantastik Ekibi – Yapım Öncesinde

Fantastik ekibimiz bir sonraki oyunun yapımına başladı, bu geliştirme aşamasında çok karanlık yerlere gittiler. Korkuları bu karanlık yerden hiçbir zaman geri dönemeyecekleri üzerine, eğer dönerlerse de belki akılları belki de ruhları kaybedilmiş olabilir.

Total-War-Logo-1024x576.png

Access Ekibi

Total War Access’te yeni GDPR politikasına uyum sağlamak üzerine çeşitli çalışmalar yapıldı. Eğer bu çalışma dahilinde bizden e-mail almayı onaylamadıysanız buradan bunu yapabilirsiniz.

Access ekibi Total War oyuncuları için çeşitli içerikler hazırlamaya devam ediyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te 1.6.2 Beta Yamasındaki Son Durum #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/13WaZJMSwf
Europa Universalis IV'te Görev Ağaçlarının Tasarlanması ve Yeni Olası Görev Ağaçları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/dATYJUK1tE

Strategyturk Flickr