Total War Ekipleri Ne Üzerinde Çalışıyor? (Ocak 2019)

brothers_02.jpg

Total War tarafından yayımlanan “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor” blog yazılarının Ocak 2019 sayısı çıktı.

4-941x529.jpg

Saga Ekibi: Thrones of Britannia

Kaleme aldığımız son “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor?” yazısından bu yana Saga ekibi Steel & Statecraft yaması üzerindeki çalışmalarına devam etti. 2018’in sonlarına doğru çıkmış olan bu yama beraberinde çeşitli hata giderimlerinin yanı sıra oyunda 2 yeni yerleşim haritası dahil olmak üzere bazı eklemelerde bulundu. Oyuncuların pozitif geridönüşlerinden dolayı oldukça mutluyuz.

Çoktan izlemediyseniz HForHavoc’un yayınladığı inceleme videosunu izlemenizi öneririz. Tatil esnasında ekibimiz oyuncu yorumlarını takip etti ve ardından bazı ufak hataları gideren küçük bir yama daha yayınladı.

Önümüzdeki aylarda Thrones oyunu yakından takip ederken yavaş yavaş önümüzdeki Saga oyununun çalışmalarına başlayacak.

1920_thumb-941x529.jpg

Tarihsel Ekibi: Three Kingdoms

Yakında 5 yıllık bir aranın ardından Total War’ın önümüzdeki tarihsel oyunu çıkmış olacak. Çıkış tarihi her geçen gün yaklaşırken Three Kingdoms geliştiricileri çalışmalarına devam ediyor, hata giderimlerinde ve çeşitli parlatmalarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bir değil tam iki farklı oynanış videosu yayınladık, bunlardan ilki casusluk sistemine yönelikti. Bu videonun hemen ardından Reddit’te soru cevap düzenledik ve bu soru cevap etkinliğinin özetini sizler için paylaştık. Casusluk sisteminin ardından oyundaki kahramanlar ve Guanxi sistemine yönelik tanıtıcı bir video paylaştık.

Tüm bunların dışında Three Kingdoms’tan içerik paylaşımlarına yönelik ambargo geçtiğimiz hafta kalktı, bu da oyun basınından topluluk içerik üreticilerine kadar birçok mecrada Three Kingdoms’a dair içerikler görebileceğiniz anlamına geliyor.

Three Kingdoms bu zamana kadar yapılmış en derin Total War oyunu ve bu zamana kadarki tanıtılan içerikler oyunun içerdiği stratejik derinliğin sadece küçük bir parçasını yansıtıyor, dolayısıyla yeni içerikler için takipte kalın.

Tarihsel İçerik Ekibi: Three Kingdoms

İçerik ekibimiz Sarı Türban İsyanı eklentisi üzerinde çalışmalarını sonlandırmak üzere, öte yandan çıkış sonrası eklentisi ve bedava yamasının planlaması ve üretim-öncesi çalışmaları başlamış durumda.

Doğal olarak Three Kingdoms dönemi ilham kaynağı olarak kullanabileceğimiz çok sayıda içeriğe sahip, ilk raddede içerik kararlarını biz versek de ileride topluluğun taleplerine göre planlarımızda değişiklikler yapabiliriz. Önümüzdeki haftalarda Three Kingdoms için çıkış sonrası desteğimize dair bir blog yazısı paylaşacağız.

Mortal-Empires-Final-941x529.jpg

Fantastik İçerik Ekibi: Warhammer 2

Planlar ve entrikalar kurduğumuz sessiz geçen birkaç ayın ardından yakında soğuk-kanlı ve patlayıcı bir içerikle geri döneceğiz. Tabi bu Three Kingdoms’ın çıkışı sonrasında olacak.

Son zamanlardaki odak noktalarımız Festag yamasıydı, bu yama Aralık ayında beta olarak çıktı ve geçtiğimiz Pazartesi günü çıkışını gerçekleştirdi. Oyunda herhangi bir sorunla karşılaşıyorsanız destek forumumuz üzerinden bizimle iletişime geçin.

Launcher-842x540.jpg

Launcher Ekibi

Yayımlayacağımız şeylerden bir diğeri şu anda betada olan Total War: Warhammer II için yeni launcher. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde çıkacak olan bu yamayı betada denemek isterseniz burayı incelemeniz yeterli.

Betaya katılıp launcherı test edip görüşlerinizi bize bildirmiş tüm oyunculara teşekkür etmek isteriz, raporlanan unsurlar üzerinde çalışmalarımız devam ediyor ve yakın bir zamanda betayı diğer oyunlarımız için de güncelleyeceğiz.

CA-Generic-Cropped.jpg

Fantastik Ekibi: Geliştirme Öncesi

Fantastik Ekibimiz bu ay oldukça meşguldü. Üst üste yapılan toplantılar ve çalışmalar sonrasında bu ayın “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor” blog yazısında yapacağımız referansı ne yazık ki kararlaştıramadık. Önümüzdeki hafta daha sıkı çalışacağız ancak hala geliştirme öncesi süreçte olduğumuz için elle tutulur bir haberle karşılaşmamanız muhtemel.

Total-War-Logo-941x529.png

Access Ekibi: Gizli Proje

Access ekibimiz gizli proje üzerinde çalışmalarına devam ediyor, ortaya çıkan iş hepimizi heyecanlandıracak düzeyde. Önümüzdeki süreçte daha fazla bilgi paylaşacağız.

Total War oyunlarından gelişmeleri takip etmek için Total War Access‘e giriş yapmayı unutmayın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

1 Yorum Yapılmış

Tartışmaya Katılın
  1. Mahmut Şubat 4, 2019 | Cevapla

    Bunlarda ahmet davutoğlu gibi stratejik derinlik deyip duruyorlar yahu ne derinliği kardeşim? Ne tekne savaşı var, ne büyük üniteler var ne güzel detaylı grafik var. Campaign güzel duruyor(bakacaz akıyor mu diye) ama savaş alanı çok kötü gözüküyor. Shogun 2 daha iyi olabilir. Ayrıca temas yok öldürme animasyonu yok bu da bir eksi. Daha sayarım ama oynamam lazım. Bir akıllanmadılar gitti yahu kaç oyundur adam gibi turn yapalamaz mı? umarım bu oyunda halletmişlerdir.

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv