Total War Ekipleri Ne Üzerinde Çalışıyor? (Şubat 2019)

twe1.jpg

Total War tarafından yayımlanan “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor” blog yazılarının Şubat 2019 sayısı çıktı.


twe2.jpg

Saga Ekibi – Yeni Proje

Son zamanlarda Sofia stüdyomuza bir ziyaret akını oldu. Aslında ekip üyeleri tüm hafta boyunca orada kalmalarının ardından yeni geri döndü – çünkü içerik üretimi hızla devam ederken bazı ilgi çekici oyun geliştirme adımları atıldı.

Sofia her türden Creative Assembly projelerine ev sahipliği yapıyor ve şu anda Sofia’daki mevcut en büyük proje bir sonraki Saga oyunu. Bu hafta oyun hakkında bir kilometre taşını geçtik ve oyunun neye benzeyeceğini gün geçtikçe daha net görmeye başlıyoruz. Önümüzdeki yıl içerisinde bu proje üzerinde daha gazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz – bizi takip etmeye devam edin!

twe3.jpg

Tarihsel Ekibi – Three Kingdoms

Bildiğiniz gibi, oyunun çıkış tarihini 23 Mayıs’a erteleyerek kendimize Three Kingdoms üzerinde çalışmak için daha fazla zaman kazandırdık ve oyunculardan; daha iyi yapılmış bir oyun için biraz daha beklemeyi göze alabileceklerine dair bir çok geri bildirim aldığımız için memnuniyet duyuyoruz. Çünkü tam olarak bizim planımız da bu şekilde idi. Bug düzeltme ve oyunu cilalama gibi genel işlerin yanında oyuna ne gibi şeyleri ekleyebileceğimizi değerlendiriyoruz ve listede, yapmak istediğimiz, oyuncuların da bekleyişte olduğu birkaç pastanın üstüne çilek olacak içerikler var. Oturdukça bu konu üzerinde daha fazla bilgi vereceğiz.

Daha önce hakkında konuşmadığımız küçük bir elden geçirme çalışması yaptığımız şey ise Three Kingdoms için yeni otomatik savaş sonucu belirleyicisi. Savaşa giriş ekranındaki savaş sonucu tahminini hesaplayan ve görüntüleyen sistemi, sonuç tahminini tamamen belirgin olarak gösteren bir sistem olmak üzere yeniden tasarladık. Bu, artık otomatik savaş yaparken tahmin ekranında pirus zaferi alacağınız yazıyorsa kesin olarak pirus zaferi alacağınız anlamına geliyor.

Ayrıca bir ordunuzu seçip diğer bir ordunun üstüne imleci götürdüğünüzde iki ordu arasındaki güç dengesini gösteren bir kutucuk çıkacak. Bu durum dost ve düşman ordular için de geçerli olacak. Yani artık güç dengesi üzerinde bilgi sahibi olmak için savaş ilan edip, aksiyon puanlarınızı ziyan ederek düşman orduya saldırmanız gerekmiyor.

twe4.jpg

Tarihsel İçerik Ekibi: Three Kingdoms

Sarı Sarık İsyanı DLC’si üzerinde mükemmel bir ilerleme kaydettik(Ayrıca ana Total War: Three Kingdoms ekibine çıkış tarihi değişimi sırasında destekte bulunuldu), Three Kingdoms Tarihsel İçerik Ekibi artık bir sonraki hedefine odaklanmış durumda: Daha fazla çıkış sonrası içeriği.

Bu konu hakkında konuyla alakalı bir blogda daha fazla bilgi paylaşacağız, takipte kalın!

twe5.jpg

Fantastik İçerik Ekibi: Warhammer 2

Bir önceki ekipler ne üzerinde çalışıyor blogunda söylediğimiz gibi Fantastik İçerik Ekibi yeni bir Lord Paketi DLC’si üzerinde çalışıyor. Bu, Total War serisinin bir sonraki içeriğinin bu DLC olacağı anlamına geliyor.

DLC’ler ile birlikte daha önce Old World Güncellemeleri de yaptığımızı fark etmişsinizdir. Yani bu DLC, Warhammer I ırkları üzerinde de sizi şaşırtacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığımız anlamına geliyor.

twe6.jpg

Launcher Ekibi

En son bir Total War oyununa girdiğinizde yeni bir şey olduğunu fark etmişsinizdir…

Total War: Attila, Total War: Rome II, Total War Saga: Thrones of Britannia, Total War: Warhammer ve Total War: Warhammer II (ve yakında daha da fazlası) için yeni Total War istemcisini tanıttık.

İstemci şu dikkate değer yenilikleri içeriyor:

  • Mod Manager için daha kapsamlı hale gelerek Steam atölyesi mod açıklaması paneli ve filitreleri ile geliştirilmiş Kullanıcı Arayüzü.
  • Modların ‘load’ sırası artık düzenlenebiliyor.
  • Favori Total War oyunlarınız için güncel haberler, tanıtım videoları ve DLC’ler.

Daha fazla bilgi için İstemci Güncellemesi Yazısını inceleyebilirsiniz.

twe7.jpg

Fantastik Ekibi: Geliştime Öncesi

Fantastik Ekibi hala bir sonraki projelerinin geliştirme öncesi dönemi üzerinde sıkı çalışma içerisindeler.

Bu ay sıcak mocap stüdyosunda didinip durdular. Mocap sanatçılarımızın bazı mükemmel performansları gerçekleştirildiler, bundan sonra artık iskeletlerine dijital bir vücut yerleştirilme aşaması başlıyor.

twe8.jpg

Access Ekibi: Gizli Proje

Bu sene içinde gelecek olan duyuru için hazırlanırken, Access Ekibinin projesi bu ay boyunca gerçekleştirilen testler ile güçlendirildi. Total War için yeni bir şey olması sebebiyle gizli projemizi açıklamak için sabırsızlanıyoruz ve bu proje konu üzerinde çalışan geliştiriciler için tam bir sabır projesi haline geldi. Takipte kalın.

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Sarpedon #totalwar https://t.co/vsSA5MBl8h
Europa Universalis IV'te Güneydoğu Asya Anakarası #eu4 https://t.co/sT6c45H1GI

Strategyturk Arşiv