Total War İstemcisinde Güncelleme

Görsel

Total War tarafından hazırlanan bu yazıda henüz BETA sürümde olan yeni istemcideki değişikliklere değiniliyor.

frontPage-843x540.jpg

Total War istemcisi tüm Total War oyunlarının toplandığı önemli bir merkez ve bu merkezi oyuncuların daha iyi deneyimler edinmesi için geliştirmekte kararlıyız. Geçtiğimiz günlerde çıkan bu BETA sürüm bu istemciyi Total War dünyasına giriş yapacağınız kusursuz bir pencere haline getirme yolundaki geliştirmelerimizin ilk adımı.

Bu yeni istemciye nasıl ulaşırım?

  1. Steam Kütüphanenizde Total War: WARHAMMER’a sağ tıklayın.
  2. Özellikler kısmından BETALAR sekmesine gelin.
  3. launcher_openbeta’yı seçin ve menüyü kapatın.
  4. Güncellemeyi tamamlayın.

Neler değişti?

Yeni istemcinin 3 ana özelliği var, Oyun menüsü, Magaza ve Mod Yönetim kısmı. Bu kısımlarda gördüğünüz içerikler spesifik olarak hangi oyuna sahip olduğunuza göre değişiklik gösterecek.

3_options.jpg

Oyun Menüsü

Total War oyunlarına dair son bilgilere erişmek için kullanabileceğiniz yer burası. Bu menüde hangi oyuna sahip olduğunuza göre, bu oyunların kurulu olup olmadığına göre farklı içeriklerle karşılaşacaksınız. Buna ek olarak eğer oyun bu özelliğe sahipse oyunları alternatif başlatma şekilleriyle açabiliyorsunuz.

storePage-842x540.jpg

Mağaza Menüsü

Bu kısımda spesifik Total War oyunlarının tüm DLC ve FLC’leri yer alıyor. Buradaki öğelere tıklamanız durumunda Steam mağazasına yönlendiriliyorsunuz ve istemci bu eklentiye sahip olup olmadığınızı kontrol ediyor.

modManager.jpg

Mod Yönetimi

Son olarak mod yönetimi menüsü, modları daha ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilmenizi sağlıyor. Bu yeni versiyon önceki istemcinin desteklediği tüm özellikleri desteklemenin yanı sıra bazı yeni özelliklere sahip:

  • Artık modlardan sadece yüklenmiş olanları sıralayabiliyor, çeşitli şekillerde filtreleyebiliyorsunuz.
  • İsterseniz tekil olarak isterseniz toplu olarak modları açıp kapatabiliyorsunuz.
  • Yüklediğiniz modlara dair çok daha fazla ayrıntıya erişebiliyorsunuz.
  • Modun oyunun versiyonuyla uyumlu olup olmadığını inceleyebiliyor, modlarınıza erişip isterseniz bu modları silebiliyorsunuz.
  • Dilerseniz modların yükleniş sırasını değiştirebiliyorsunuz, eğer bir sıkıntı çıkarsa varsayılan sıraya geri alabiliyorsunuz.
  • Son olarak mod uyarı metninde geliştirmeler var, bu ekranı kapattığınızda aktif mod listenizi değiştirebilmeniz için istemciye yönlendiriliyorsunuz.

Görsel

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta 1.1.0 Yaması #totalwar #threekingdoms https://t.co/02f8so1G9V
Hearts of Iron IV'te Senkronizasyon Hataları #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/V5dOyhHVz9

Strategyturk Flickr