Total War: ROME II – Empire Divided

header.jpg?t=1510154659

Empire Divided, Total War: Rome II için çıkarılan yeni senaryo eklentisi. Bu eklenti Roma’nın karşılaştığı en büyük politik ve ekonomik kriz olan 3. yüzyıl krizine odaklanıyor. Eklentinin 30 Kasım’da çıkması bekleniyor.

»  Eklentiye dair soru cevap konusu için tıklayın.
»  Eklentinin Steam sayfasına gitmek için tıklayın.
» Eklentiyle eklenen ülkelerin listesi ve özellikleri için tıklayın.

Empire Divided neler içeriyor?

  • Total War: Rome II için yeni bir senaryo haritası.
  • 5 farklı kültür grubundan 10 farklı oynanabilir ülke.
  • Özel zafer koşullarına, liderlere ve event zincirlerine sahip heroic ülkeler.
  • Periyod odaklı event zincirleri, ikilemler ve görevler.
  • Hastalıklar, kültler ve haydutlar gibi senaryo mekanikleri.
  • Yeni teknoloji ağaçları ve yeni binalar.

Total War: Rome II – Empire Divided, 3. yüzyıl krizine odaklanan yeni eklenti. Yıl 270, ard arda başa gelen yetersiz imparatorlar Roma İmparatorluğu’nun ekonomik olarak çöküşün eşiğine gelmesiyle sonuçlandı. Bu, Roma’nın bu zamana kadar karşılaştığı en büyük kriz.

Roma’nın içerisinde bulunduğu istikrarsızlıktan faydalanmak isteyen barbar kavimleri Roma’nın sınırlarında toplanmaya başladı bile. Doğuda Sasaniler Roma topraklarına karşı sefere hazırlanıyor, şimdilik Sasanileri tutan yegane şey Palmyra’daki savunma. Kraliçe Zenobia şimdilik bölgesini savunuyor ancak bu durum nereye kadar sürebilir?

Bir zamanların ihtişamlı lejyonları artık defansif bir pozisyonda bulunmak zorundalar. Gidişat her ne kadar Roma’nın lehine olmasa da, halen bir umut var. Aurelian Roma’yı tekrardan şahlandırmak için gerekeni yapmaya hazır. Empire Divided’da Roma’yı bu krizden kurtaran kişi mi olacaksınız? Yoksa Roma’nın tabutuna son çiviyi çakan kişi mi olacaksınız?

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr