Total War: ROME II – Empire Divided’a Dair

7yQVYL.jpg

Total War: Rome II – Empire Divided nedir?

Total War: Rome II – Empire Divided, 3. yüzyıl krizine odaklanan yeni eklenti. Yıl 270, ard arda başa gelen yetersiz imparatorlar Roma İmparatorluğu’nun ekonomik olarak çöküşün eşiğine gelmesiyle sonuçlandı. Bu, Roma’nın bu zamana kadar karşılaştığı en büyük kriz.

Roma’nın içerisinde bulunduğu istikrarsızlıktan faydalanmak isteyen barbar kavimleri Roma’nın sınırlarında toplanmaya başladı bile. Doğuda Sasaniler Roma topraklarına karşı sefere hazırlanıyor, şimdilik Sasanileri tutan yegane şey Palmyra’daki savunma. Kraliçe Zenobia şimdilik bölgesini savunuyor ancak bu durum nereye kadar sürebilir?

Bir zamanların ihtişamlı lejyonları artık defansif bir pozisyonda bulunmak zorundalar. Gidişat her ne kadar Roma’nın lehine olmasa da, halen bir umut var. Aurelian Roma’yı tekrardan şahlandırmak için gerekeni yapmaya hazır. Empire Divided’da Roma’yı bu krizden kurtaran kişi mi olacaksınız? Yoksa Roma’nın tabutuna son çiviyi çakan kişi mi olacaksınız?

Total War: Rome II – Empire Divided ile oyuna neler ekleniyor?

Empire Divided oyuna yeni bir senaryo modu ekleniyor, bu modda kültler, haydutlar ve hastalıklar gibi özel mekanikler mevcut. Senaryo üzerinde oynanabilir 5 farklı kültürden toplam 10 farklı ülke bulunuyor, bu ülkeler arasında özel zafer koşullarına, özel event zincirlerine ve özel hükümdarlara sahip sahip heroic bazı ülkeler de mevcut. Oyun içerisinde aynı zamanda belli zaman aralığına özel eventler, ikilemler, görevler, yeni teknolojiler ve binalar bulunuyor.

Bazı ülkeleri tanımlarken ‘heroic’ dediniz, bu tam olarak ne demek?

Heroic ülkelerin kendilerine has zafer koşulları ve özel event zincirleri var. Bu event zincirleri aynı zamanda verdiğiniz tercihlere göre şekillenen özel teknoloji ağaçlarını etkileyebiliyor ve bazı özel birimleri elde edebiliyorsunuz. Bunarın yanı sıra bu karakterler savaşta ölmüyorlar. Tüm bu durum imparatorluğunuz etrafında şekillenen bir senaryo havası oluşturabiliyor.

Total War: Rome II – Empire Divided ne zaman çıkacak?

Total War: Rome II – Empire Divided 30 Kasım tarihinde Steam üzerinde çıkacak, eklentiyi şimdiden ön sipariş edebilirsiniz: http://store.steampowered.com/app/694880

Total War: Rome II’nin çıkışının üstünden 4 sene geçti, neden şimdi eklenti geliyor?

Halen her gün binlerce oyuncu tarafından oynanan Rome II’de tarihsel oyun hayranlarımızı mutlu edecek bir şekilde güncelleme yapmak istedik. Aynı zamanda Rome II kapsadığı periyod bakımından – 3. yüzyıl krizi gibi – yeterince detay sağlayamadığımızı düşündüğümüz bazı olayları barındırıyor ve bu durumun geriye dönüp üzerinde geliştirmelerde bulunabileceğimiz alanlarda daha çok çalışmak için bir frısat olduğunu düşündük. Bu sebeple bu eklentinin yanında Rome II için Power & Politics yaması geliyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr