Total War ROME II – Power & Politics Yaması

7yQVYL.jpg

Power & Politics yaması nedir?

Power & Politics yaması, Rome II’nin politika sistemini tamamen baştan ele alan bedava yama. Bu yama yeni politik etkileşimler ekliyor, artık politik grubunuz görevler tamamlayıp muharebe alanlarında zaferler edinerek etkisini güçlendirebiliyor. Bu yeniden ele alınmış politika sistemi oyuncunun politika kararlarıyla oyun üzerinde direkt bir etkisinin sahip olmasını sağlıyor.

Power & Politics yaması DLC’leri etkileyecek mi?

Evet, Power & Politics yaması kendine has bir politika sistemine sahip olan Caesar in Gaul eklentisi hariç tüm eklentilerde geçerli olacak.

Neden Power & Politics yaması için açık bir beta düzenliyorsunuz?

Bu yama hem Rome II hem de çok sayıda eklentiyi etkilediği için test alanımızı genişletmek adına yamayı açık beta olarak sunmak istedik, böylelikle yamanın asıl çıkış tarihi olan 30 Kasım’dan önce betada karşılaşılan ve rapor edilen sorunları giderebileceğiz.

Power & Politics yaması ne zaman çıkıyor?

Yamaya açık beta olarak bugün itibariyle erişebilirsiniz ancak yamanın asıl çıkış tarihi 30 Kasım’da, Empire Divided eklentisiyle birlikte olacak.

Modlar Power & Politics yamasıyla uyumlu olacak mı?

Muhtemelen, ancak kesin değil. Eğer mevcut kayıt dosyanızı kaybetmek istemiyorsanız PATCH_17 betasına dönüp bu versiyonda Power & Politics olmadan oyununuzu tamamlayabilirsiniz.

Power & Politics yaması tüm dillerde çıkacak mı?

Total War: Rome II’nin içerdiği tüm dillerde Power & Politics içeriklerini görebileceksiniz, ancak Power & Politics betası ilk olarak İngilizce olarak çıkacak, beta başladıktan 1 hafta kadar sonrasında diğer dilleri oyuna eklemiş olacağız.

Betaya nasıl geçerim?

Steam’i açıp Total War: Rome II’ye sağ tıkladıktan sonra özelliklerden betalara geçerek power_and_politics’i seçmeniz yeterli. Bunun ardından Steam’de Rome II’nin bir güncelleme yüklediğini göreceksiniz ve oyunun isminin sonuna [power_and_politics] eklenecek.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr