Total War: Rome II’de Aile Ağacı ve Entrikalar

Görsel

Total War: Rome II tarafından “Ancestral” isimli yama duyuruldu. Bu konuda bu yamayla birlikte oyuna eklenen iki yeni özelliği tanıtacağız.

Aile Ağacı

Oyunda artık kendi hanenizdeki karakterlerin birbirleriyle olan ilişkilerini aile ağacı mekaniğiyle görüntüleyebileceksiniz. Bu mekanik üzerinden diğer karakterlerle daha kolay etkileşim içerisinde bulunabilecek, entrikalar yapabileceksiniz. Kendi hanenizdeki karakterler diğer gruplardaki karakterlerle ittifak kurabilecekler. Evlilikler sonrası çocuklarınız olabilecek ve bu çocuklar büyüdüklerinde çeşitli konumlara gelebilecekler. Oyun esnasında karakterler büyüyüp çeşitli konumlara gelip ölecekler.

MacedonFamilyTree1.jpg

Yukarıda ana senaryoda Makedonya aile ağacını görüyoruz. Ana panelde oyuncunun hanesindeki karakterler yer alıyor. Sağdaki panelde Other Nobles kısmının altında oyuncunun grubunda yer alan ancak hanesinin bir parçası olmayan karakterleri görüyoruz. Solda Important Characters başlığıyla diğer gruplardaki karakterler görünüyor, bu karakterler örneğin iç savaş durumunda sizin düşmanınız olabiliyorlar.

Entrikalar

Oyundaki her yetişkin karakter belli entrika seçeneklerine sahip olacak. Bu entrikalar farklı şekillerde sonuçlanabilecekler, aşağıda sağ alt kısımda yeni entrika butonlarını görüyorsunuz:

MacedonFamilyTree2.jpg

Her entrikanın aşağıdakiler gibi çeşitli koşulları var:

  • Karakterin general olması gerekir.
  • Karakterin politikacı olması gerekir.
  • Karakterin ülke hükümdarı olması gerekir.
  • Karakterin spesifik bir özellikten yeterli oranda sahip olması gerekir.
  • Karakterin bir özelliğinin hedef karakterin bir başka özelliğinden daha yüksek olması gerekir.

Örneğin evlatlık edinme entrikası için evlatlık edinen karakterin Authority özelliğinin evlatlık edinilenin Zeal’inden 3 daha fazla olması gerekiyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 64-bit'in Avantajları #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/AouEx0caa9
Imperator: Rome'da Göç ve Oyunun Başlangıcında Cermanya #imperator #rome https://t.co/kJtZm45FaD

Strategyturk Flickr