Total War Saga: Thrones of Britannia’ya Dair

Thrones_NoLogo.jpg

Önümüzdeki tarihsel Total War oyunu bu mu?

Thrones of Britannia tarihsel bir oyun ve önümüzdeki oyun, ancak Thrones of Britannia Total War Saga oyunu, ana oyun değil. Önümüzdeki ana tarihsel Total War oyunu şu anda halen yapım aşamasında ve henüz duyurulmuş değil. Tüm bu hususa dair ayrıntılı bilgi için: https://forum.strategyturk.com/konu-soyl…le-soylesi

Total War Saga ne demek?

Total War Saga oyunları tıpkı diğer Total War oyunları gibi sıra tabanlı strateji haritası ve gerçek zamanlı muharebeler içeren, yüzlerce ve belki de binlerce saat oynayabileceğiniz bildiğiniz Total War oyunları gibi, ancak Total War Saga oyunları diğer Total War oyunlarından farklı olarak tarihin net bir dönemine odaklanıyor.

Bu odaklanılan dönemlerde tarihin akışını şekillendirmiş önemli bir olayın tam ortasında olacaksınız ve bu olayın akışını farklı yönlere olmak üzere etkileyebileceksiniz, bu tarz olaylar genellikle sıkışık coğrafyalarda gerçekleşecek. Saga oyunları yeni çağ oyunları şeklinde olmayacak, daha önceki Total War oyunlarının periyodunda veya onlarla alakalı olacak.

Burada verebileceğimiz en iyi örnek Shogun 2 için çıkarttığımız Fall of the Samurai oyunu. Fall of the Samurai’ı oynayabilmeniz için Shogun 2’ye sahip olmanıza gerek yoktu ve bu oyun Shogun 2’ye yakın bir şekilde Boshin Savaşı’na odaklanıyordu.

Senaryo eklentileri gibi mi? Ayrı bir oyun sahibi olmam gerekecek mi?

Hayır, Thrones of Britannia’yı oynamanız için ayrı bir oyun sahibi olmanız gerekmeyecek. Sıradan senaryo eklentilerine nazaran çok daha büyük ve geniş içerikler barındıracak, örneğin bu oyunda yeni bir başlangıç (878 senesinde Britanya adası, kafir istilasından hemen sonra), 10 oynanabilir ülke, yeni mekanikler ve oldukça ayrıntılı yeni bir haritaya sahip olacaksınız. Bazı unsurlar gözünüze Total War: Attila’dan tanıdık gelebilir ancak emin olun Thrones of Britannia kendisine has bir görünüşe ve ruha sahip.

Thrones of Britannia’nın zaman aralığı nedir?

Oyun 878 senesinde başlıyor ve diğer Total War oyunları gibi kazanmanız durumunda sona eriyor, herhangi bir net bitiş tarihi yok ancak 1066 yılına kadar oyunda çeşitli içeriklere sahibiz.

Oyunun haritası nasıl olacak?

Harita Britanya adalarının tamamını kapsayacak, belli bir alana odaklanmış olmamız haritaya üst seviye bir detay ekleyebilmemizi sağladı.

Hangi ülkelerle oynayabileceğiz?

Önümüzdeki aylarda 10 oynanabilir ülkeyi tanıtacağız ancak şimdilik şunu söyleyebiliriz ki oyunda hem Anglosaksonlarla, hem Vikinglerle, hem de Gael (Kelt) halklarıyla oynayabileceksiniz.

Oyunun ana özelikleri nelerdir?

Oyun aşırı ayrıntılı bir senaryo haritasına sahip olacak, yeni ülke ve kültür mekaniklerini farkedeceksiniz, karakter gelişimi gibi sistemlerle oyuncunun kararlarının oyun içerisinde daha büyük öneme sahip olması için bazı değişikliklerde bulunduk. Bunlardan zaman içerisinde bahsedeceğiz.

Thrones of Britannia ne zaman çıkıyor?

2018 içerisinde çıkacak ancak net bir çıkış tarihi vermemiz şimdilik mümkün değil.

Mac/Linux üzerinden oynanabilecek mi?

Malesef şimdilik sadece Windows üzerinden çıkartmayı planlıyoruz.

Oyunu sadece dijital olarak mı alacağım yoksa oyun marketlerinde kutulu olarak bulunacak mı?

Hem dijital olarak hem de bazı bölgelerde kutulu olarak satın alabileceksiniz.

Thrones of Britannia’nın fiyatı ne olacak?

Çıkış zamanına yakın oyunun fiyatını mağazalarda görebileceksiniz.

Thrones of Britannia’nın sistem gereksinimleri ne şekilde?

Bunun üzerinde de konuşmak için henüz çok erken.

Oyun ön siparişe açılacak mı?

Zaman içerisinde açılacak, ancak şimdilik oyunu Steam’deki istek listenize ekleyebilirsiniz.

Oynanış videoları ne zaman göreceğiz?

Yüksek ihtimalle 2018 İlkbaharı içerisinde oynanış videoları görebileceksiniz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War: Three Kingdoms'ta Diplomasi: Diplomatik Tavır, Müzakereler ve Vassallar https://t.co/irodJw1TLo https://t.co/LP9NgJtrnm
Stellaris'te Köle Pazarı #stellaris https://t.co/6RSBneArWA https://t.co/NE5ZjURhEJ

Strategyturk Flickr