Total War: Three Kingdoms Ertelendi

asset02_final_1080.jpg

Total War tarafından bugün yapılan duyuruda serinin önümüzdeki tarihsel ana oyunu olan Three Kingdoms’ın ertelendiği duyuruldu. Total War: Three Kingdoms’ın 7 Mart 2019’da çıkması planlanıyordu, yeni tarihimiz 23 Mayıs 2019.

Yapılan açıklamada ertelenme sebebi olarak oyunun oyunculara gerçek anlamda dolu bir Total War deneyimi sunması için Three Kingdoms’ın kendisine has devrimsel mekanikleri de hesaba katıldığında biraz daha zamana ihtiyaç olduğuna değiniliyor. Yazıda herhangi bir spesifik mekaniğe atıfta bulunulmazken, birbirini takip eden 2 dövüş animasyonu arasındaki geçişin daha akıcı hale getirilmesi gibi küçük ayrıntıların kalite için önemine değiniliyor.

11 Ocak 2018 tarihinde duyurulan Total War: Three Kingdoms’tan geçtiğimiz 1 yılı aşkın süre içerisinde başlangıç 11 savaş lordu, özel olarak açılabilen 12. savaş lordu Dong Zhuo, yenilenmiş diplomasi ve casusluk mekanikleri ve oyunu ön sipariş eden kişiler için özel Sarı Türban İsyanı eklentisi tanıtıldı. Oyun tarihsel ve hikayesel olmak üzere 2 ana moda sahip olacak.

Three Kingdoms’ın ertelenmesinin Warhammer 2 için beklenen eklentide herhangi bir aksamaya sebep olmayacağı, ancak bu ertelemeyle birlikte Warhammer 2 eklentisinin planlandığı üzere Three Kingdoms’tan sonra değil, önce çıkacağı ifade ediliyor.

Oyunun ertelenmesinin ön siparişlerde herhangi bir soruna sebep olmayacağını vurgulayan Total War, önümüzdeki günlerde Three Kingdoms’tan içerik tanıtımlarına ve yayınlara devam edeceğini belirtiyor.

Schedule-941x529.jpg

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV: La Resistance'daki Müzikler ve Çizimler #hoi4 #heartsofiron4 https://t.co/DIhW5IKg9v https://t.co/E8a3pUlMQP
Crusader Kings III'te Baştan Çıkarma, İşkence ve Entrika #ck3 #crusaderkings3 https://t.co/gK5MXHJPOS https://t.co/45LisgPaaD

Strategyturk Flickr