THREE KINGDOMS – Mandate of Heaven

Total War: Three Kingdoms için Mandate of Heaven eklentisi 16 Ocak 2020‘de çıkacak.

Mandate of Heaven oyuna neler ekliyor?

  • Bu zamana kadar Three Kingdoms için çıkarılmış en büyük ve en ayrıntılı eklenti.
  • Sarı Türban İsyanı öncesinde, 182 senesinde başlangıç tarihi.
  • Zhang kardeşler ve İmparator Ling dahil olmak üzere 6 yeni savaş lordu.
  • Özel yeni senaryo mekanikleri, olaylar ve görevler.
  • Özel yeteneklere sahip 40 yeni savaş birimi.
  • Cao Cao ve Liu Bei’nin arkaplan hikayesini deneyimleme fırsatı.

Three Kingdoms – Mandate of Heaven bölüm paketi Sarı Türban İsyanı dönemini hem asiler hem de sadık güçlerin gözünden yansıtmayı amaçlıyor. 182 senesinde başlayan senaryo modunda oyuncular dilerse Üç Krallık dönemine kadar oyunlarına devam etmeyi seçebiliyor, bu durumda oyun ilerledikçe tanıdık yüzler oyuna dahil oluyor.

Görsel

Görsel

Görsel

Mandate of Heaven’in çıkışıyla birlikte çıkan yamada Han Çinlisi ülkeler yeni bir yönetim biçimine sahip olabiliyor, İmparator Ling oyunun başlangıcında bu özel biçimine sahip. İmparatorun müttefiklerinin savaş ve barış gibi durumlarda oy verme hakkı yok, bu durum imparatoru daha etkin hale getirirken, aynı zamanda gücün suistimal edilmesi olarak görülüyor ve ittifakta çatlaklara sebep olabiliyor.

Görsel

Görsel

Görsel

Öte yandan Sarı Türban İsyanına liderlik eden 3 Zhang kardeşin her biri özel görevlere sahip. Bu görevlerin bazıları kendi ülkelerini güçlendirirken, diğerleri müttefiklerine faydalar sağlayabiliyor. Bazı görevlerde eski ve yeni çeşitli yüzlerle karşılaşabiliyorsunuz. Gayret ve Coşku mekanikleri isyanın gücünü temsil ediyor ve isyanın başarılı olmaları için yükseltilmesi gerekiyor. Düşük Gayret seviyesinde topraklarınız Han hanesine bağlanmaya çalışabiliyor. Eklentide Sarı Türban İsyancılarının ve Han Hanesinin yanı sıra, ana senaryodan aşina olduğunuz bazı karakterlerle oynayabiliyorsunuz: Cao Cao, Liu Bei, Sun Jian ve Dong Zhuo’nun aralarında bulunduğu bu karakterler Üç Krallık ana senaryosuna nazaran daha gençler ve henüz gerçek yükselişlerini yaşamış değiller.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv